CHP İstanbul İl Gençlik Kolları’ndan Sıradışı Eylem

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Gençlik Kolları’ndan sıradışı eylem.. Ellerinde ki 2 TL değerindeki poşetleri metrobüs durağında halka dağıtan CHP’li gençler yapılan zamları protesto etti.

Ellerinde ki 2 TL değerindeki poşetleri metrobüs durağında halka dağıtan CHP’li gençler yapılan zamları protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları, Metrobüs’e uygulanan zam politikasını eleştirmek amacıyla Şirinevler Metrobüs durağında sıradışı bir eylem yaptı. Yapılan proteste eyleminde bir de basın açılaması yapıldı.Metrobüs durağında toplanan gençler adına konuşan CHP İstanbul Gençlik Kolları başkanı Tarkan Ellergezen yapılan son zamları eleştiren şu konuşmayı yaptı:

‘Geçtiğimiz günlerde metrobüs fiyatlarına yapılan fahiş zam, ne yazık ki aylardır maaşına zam yapılmasını bekleyen işçiyi, memuru can evinden vurdu. Şimdi bir tabloyu gözler önüne sermek istiyorum. Avrupanın önde gelen ülkelerinde, kişi başına düşen gelir 3500 dolarken, bu gelir ülkemizde 700 dolardır. Bu ülkelerde yaşayanlar aylık gelirleri ile ayda 2000 kere toplu taşıma araçlarını kullanırken, bizim vatandaşımız ise sadece 600 kere toplu taşıma araçlarını kullanabilmektedir.

Bu oranlar bizim toplu taşıma fiyatlarımızın avrupa ülkelerine göre 3.5 kat daha pahalı olduğunu göstermektedir.

Türkiye’de toplu ulaşımın Avrupa’ya göre üç buçuk kat daha pahalı olduğunu belerten Ellergezen 2TL’ye alınabileceklerden oluşan bu paketleri pahalılığı göstermek için hazırladıklarını belirtti.

Yorumlar kapalı.