İstanbul’a Yeni Tranvay…

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul için özel tasarlanmış tramvaylar geliyor.

Son teknolojiye ve konfora sahip tramvaylar arasında İstanbul Belediyesi için özel geliştirilen "lale dizaynlı tramvaylar" da fuarda davetlilere örnek olarak gösterildi. Alstom yetkilileri, coğrafi ve iklim şartları ile müşterilerin istekleri doğrultusunda üretim yaptıklarını belirttiler.

Demir yolu taşımacılığında dünyada lider konumda bulunan Fransız Alstom firması tarafından düzenlenen fuarda, dünya medyasına yapılan özel tanıtımda, özellikle şehir içi demir yolu taşımacılığı ve tramvaylardaki gelişmeler ön plana çıktı.

Şirketin Pazarlama Başkan Yardımcısı Frederic Hendrick, geliştirdikleri tramvayların hepsinin daha konforlu ve çevreci olduğuna dikkati çekti.

LALE DİZAYNLI MODERN TRAMVAYLAR

Hendrick, İstanbul Belediyesinin talebi doğrultusunda yapılan, önden bakıldığında şehrin sembolü laleyi andıran tramvaylarla ilgili de şunları söyledi: "Çoğunlukla yeni tramvaylar, yeni inşa edilen yollara göre dizayn ediliyor. Bu da ulaşım ağı sistemini kolaylaştırıyor.

Ancak öyle bir örnek de var ki hem yeni yola hem de eski yollara uyum sağlayabilen son derece modern tramvaylarımız var. Bunlara en uygun örnek ise İstanbul Belediyesinin sipariş verdiği modeller.

Son derece konforlu bir yolculuk sunan bu modern tramvaylar, bir otobüse göre 4 kat daha az çevreye zarar veriyor. Normal bir otomobile göre 4 kat daha az gürültü oluşturuyor.

Bu tramvayların yüzde 98’i geri dönüşümlü, çevreye duyarlı malzemeden imal ediliyor. Büyükşehir Belediyesinin sipariş ettiği 37 tramvaydan 3’ü İstanbul’a teslim edilmişti. Polonya’daki bir fabrikada hazırlanan diğer 34 sipariş ise gelecek yıl İstanbulluların hizmetine sunulmuş olacak."

Yorumlar kapalı.