Ak Parti İstanbul’da Bayramlaşma Coşkusu

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda İstanbul milletvekilinin katılımıyla İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun ev sahipliğinde İl Başkanlığında buluşan AK Parti İstanbul İl Teşkilatı, bayram sevincini birlikte paylaştı. Bayramlaşmada büyük izdiham ve coşku yaşandı.

“Bayramlar Müstesna Günlerdir”

AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan İl Başkanı Aziz Babuşcu, bayramların, birliğin, kardeşliğin, dayanışmanın, birbirimizin sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşmanın doruğa çıktığı müstesna günler olduğunu söyleyerek, “Özellikle de Kurban Bayramı, bizler için ulvi davalar uğruna adanmışlığı, aç ve yoksullarla dayanışmayı, kardeşliği ve dayanışmayı göstermek bakımından son derece aydınlatıcı derslerle doludur” dedi.

Hastalar, mahkumlar ve çocuklar; “BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

Bu bayram gününde en çok yoksulların, garibanların ve dert sahiplerinin hatırlanması gerektiğini hatırlatan İl Başkanı, “ Örneğin hastane köşelerinde Allah’tan şifa uman hastalarımızın ve yakınlarının. Hepsinin bayramı kutlu olsun, şifalı haberlerle ailelerin sevinçleri katlansın inşallah” diye konuştu.

Hayatın bir cilvesi olarak içeriye düşmüş mahkumların bayramlarını da kutlayan İl Başkanı, “ Yalnız çocuklar, sokak çocukları, madde bağımlısı yapılmış çocuklarımız, kağıt mendil satan çocuklar, yetim çocuklar… Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Şehit annelerine koşup acılarını paylaşalım

Vefakar, cefakar ve ne kadar hüzünleri olsa da bizlerin mutluluğu için çalışan anaların bayramlarını da tebrik eden İl Başkanı, şehit analarını da unutmayarak, “ Kaybettiği yavrusunun elbisesini bayram sabahı erkenden, henüz yanında ağlamak ayıp sayılacak misafirler teşrif etmeden önce son bir kere daha koklayıp içine çeken, dişlerini gıcırdatırcasına birbirine geçirdiği halde gözyaşlarının sicim sicim inmesine mani olamayan yüreği yaralı şehit analarımız, bayramınız kutlu olsun. Bu bayram gününde bir kere daha şehit annelerine saygı, sevgi ve minnetimizi ifade ediyoruz.” dedi.
“Yeryüzü coğrafyasının şurasında burasında yaşayan mağdur, mahrum ve mahkum kılınmış tüm yoksul, tüm ezilen, tüm örselenen ve en zor şartlarda çalışan kardeşlerimiz sizlerin de bayramı kutlu olsun “ diyen İl Başkanı, bu bayramın, sevginin, paylaşmanın ve kardeşliğin olduğu kadar bu ülkeyi oluşturan bütün renklerin ortak paydası olması bakımından da son derece önemli mesajlar içerdiğini söyledi.

“Aynı Bayramlarda Sevinen Milleti Kimse Ayrıştıramaz”

Aynı bayramlarla sevinip aynı bayramlarla paylaşan, sevginin, dayanışmanın ve kardeşliğin zirvelerine çıkan bir milleti kimsenin ayrıştıramayacağını hatırlatan İl Başkanı, “ İşte bu güzel günde de Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla ve Çerkeziyle hep birlikte bayram yapıyor, hep birlikte seviniyor, hep birlikte paylaşıyor ve hep birlikte şu hakikatin sesi oluyoruz : Biz birlikte Türkiye’yiz” ifadelerini kullandı.

“Ortak Paydalarımız Sayılmayacak Kadar Çok”

Ortak paydalarımızın sayılamayacak kadar çok, farklılıklarımızın ise sadece güzelliğimiz, rengimiz ve zenginliğimiz olduğunun altını çizen İl Başkanı, “ Bu duygularla, Kurban Bayramınızı tekrar tebrik ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Birlik ve beraberlik mesajı verildi
Bayramlaşma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem birer selamlama konuşması yaparak salonu dolduran AK Parti İstanbul Teşkilatı mensuplarının bayramlarını tebrik edip birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Yorumlar kapalı.