CHP İstanbul’da Bayramlaşma Sokağa Taştı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda biraraya gelen partililer ve vatandaşlar bayramlaştı. Domuz gribi, siyasi partilerdeki bayramlaşma alışkanlıklarını da değiştirdi. Her yıl il başkanlığı binasında bayramlaşan CHP’liler bu yıl açık havaya çıktı.

Bayramlaşmaya CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, partililer ve vatandaşlar katıldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın salonu bayramlaşmaya gelen partililere yetersiz kalınca, bayramlaşma için sokak tercih edildi. Burada bir konuşma yapan Özyürek, iktidar partisinin bir süredir Türkiye’yi yanlış mecralara sürüklediğini söyledi.

İzmir’de, Bayramiç’te ve diğer yerlerde insanların birbirine düşürüldüğünü belirten Özyürek, "CHP olarak ve sosyal demokratik bir parti olarak hangi ırktan olursa olsun hangi mezhepten olursa olsun herkesi eşit şekilde kucaklayan bir partiyiz. Bu nedenle insanlarımızı bölmeye çalışanları şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Ne kadar uğraşılarsa uğraşsınlar Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, hiç kimse bölemeyecektir. Bu tahriklere halkımız prim vermeyecektir. CHP’de asla buna izin vermeyecektir" diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ise, Başbakan Erdoğan’a yüklendi.

Başbakan’ın 3Y ile iktidara geldiğini, yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları bitireceğini söylediğini ancak Başbakan’ın iktidarı boyunca bunların arttığını kaydeden Tekin, " Sayın Başbakan’a çağrıda bulunuyorum. Ne zaman isterse, İstanbul’da ve Türkiye’de nasıl yolsuzluklar döndüğünü belgeleriyle Sayın Başbakan’a iletmek isterim" dedi.

CHP’de son günlerde bir gedik açma gayretinde olan kişiler olduğunu kaydeden Tekin, "CHP’de son günlerde bir gedik açma gayretinde olanlar maalesef yanılacaklar. Tunceli dernekleri başta olmak üzere, yanyanayız" diye konuştu.

Bayramdan sonra zamlarla ilgili protestolar yapacaklarını da söyleyen Tekin, "Bayramdan sonra zamları protesto eylemi yapacağız. O tarihleri sizinle paylaşacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Özyürek ve Tekin, partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Yorumlar kapalı.