İSMEK’te Enerji Verimliliği Eğitimleri Başladı

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü ile Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu “Günlük Hayatta Enerji Verimliliği Seminerleri”, İSMEK (İstanbul Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) ilçe merkezlerinde kasım ayı itibariyle başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Müdürlüğü ile Fen İşleri Daire Başkanlığı Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü’nün organize ettiği “Günlük Hayatta Enerji Verimliliği Seminerleri” ile İSMEK kursiyerleri enerji verimliliği konusunda bilinçlendiriliyor. İlçe merkezlerindeki İSMEK kurslarında verilen seminerler kasım ayında başladı.

2008 yılında yürürlüğe giren “Enerji Verimliliği Kanunu” ile diğer ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlar hakkında da bilgilendirilecek kursiyerlere verilecek eğitimlerde, ufak tedbirlerin dahi yaşadığımız çevreye nasıl yansıyacağı ve kanuni bir zorunluluk olarak ülkemizde karbon dioksit salınımının düşürülmesinin gelecek nesiller açısından ne derece büyük önem taşıdığı vurgulanacak.

Ayrıca, günlük yaşamımızda bilerek veya bilmeyerek yaptığımız enerji israfına dikkat çekilecek olan eğitimlerde asıl amaç, enerji tüketimi konusunda toplumdaki bilinç düzeyinin ve çevreye karşı hassasiyetin arttırılmasını sağlamak olacak.

Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü’nce düzenlenen bu seminerlerde; evlerde alınabilecek basit ve masrafsız bazı uygulamalar ile elektrik, su ve doğalgaz faturalarını düşürmenin mümkün olduğu sayısal değerler ile kursiyerlere anlatılacak.

Yorumlar kapalı.