KOBİ’ler Yarışacak, Türkiye Kazanacak

Abone Ol
Daha Fazla

Küçük ve Orta Boy İşletmelere (KOBİ) yönelik faaliyetlerini çeşitlendirerek sürdüren İstanbul Ticaret Odası (İTO), 2009 yılının en başarılı KOBİ’lerini seçiyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Başarılı KOBİ Yarışması, toplam 5 dalda yapılacak.

KOBİ’ler, İhracat Başarısı, Teknoloji ve İnovasyon, Genç Girişimci, Kadın Girişimci ve Teşvik Yasası Kapsamında 3. ve 4. Bölge’de Yer Alan Başarılı KOBİ kategorilerinde yarışacak. Bu yıl ayrıca, mesleki eğitimde başarılı bir lise ya da yüksek okula Özel Ödül de verilecek.

KOBİ’leri küresel anlamda başarılı çalışmalara yönlendirmeye teşvik etmek amacıyla 2004’ten bu yana düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 15 Aralık 2009.

Kategorisinde birinci ve ikinci olan başarılı KOBİ’leri, ücretsiz danışmanlıktan yüksek lisans eğitimine, fuarlara ücretsiz katılımdan 1 yıllık sigorta priminin 7 bin liralık kısmının ödenmesine kadar birçok ödül bekliyor.

2009 Yılı Başarılı KOBİ Yarışması’na katılmak isteyen firmalar, başvuru formu ve yarışma katılım koşulları hakkında www.ito.org.tr adresinde yer alan ‘duyurular’ bölümünden bilgi alabilirler.

Aday firmaların 15 Aralık 2009’a kadar web adresindeki başvuru formunu doldurup, diğer gerekli belgeleri de hazırlayarak İTO KOBİ Araştırma ve Geliştirme Şubesi’ne başvurmaları gerekiyor.

2008’in en başarılı KOBİ’leri, Ocak 2009’da İTO’da düzenlenen törende ödüllerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almışlardı.

Yorumlar kapalı.