Şehit Er Cengiz Sarıbaş Toprağa Verildi

Abone Ol
Daha Fazla

Tokat’ın Reşadiye ilçesindeki hain pusuda şehit olan Jandarma Er Cengiz Sarıbaş için, Ataköy 5. Kısım Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, İstanbul Valisi Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, şehidin babası Muttalip Sarıbaş ve annesi Gülyaz Sarıbaş, kardeşleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız ve Vali Muammer Güler, şehidin babası Muttalip Sarıbaş ile uzun süre ilgilenerek teselli etmeye çalıştılar.

Jandarma Er Cengiz Sarıbaş’ın cenaze namazı İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı eşliğinde kılındı. Cenaze sonrasında müftü Çağrıcı ”Şehitler ölmez vatan bölünmez” diyerek konuşmasını bitirdi.

Cenaze namazının ardından şehit Jandarma Er Cengiz Sarıbaş’ın cenazesi, omuzlara alınarak top arabasına götürüldü. Şehidin anne, babası, kardeşleri ve yakınları top arabasının arkasından gözyaşları içerisinde yürüdüler.

Askeri törenin ardından, Sarıbaş’ın naaşı toprağa verilmek üzere Edirnekapı Şehitliği’ne götürüldü.

Yorumlar kapalı.