Dünya İnsan Hakları Günü Maltepe Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezinde geniş bir katılımla kutlandı.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezinde geniş bir katılımla kutlandı.

Maltepe Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulu’nun düzenlediği programa; Maltepe Kaymakamımız Ahmet OKUR, Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa ZENGİN, muhtarlar, diğer daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Maltepe Kaymakamımız ve İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Ahmet Okur’un açılış konuşmasıyla başlayan programda, Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi Başkanı Prof.Dr.İoanna Kuçuradi de bir konferans verdi. Kuçuradi, yaptığı konuşmada “İnsan hakları, devletlerin, kültürlerin, coğrafyaların çizdiği sınırların ötesinde kabul edilen vazgeçilmez bir değerler sistemi olarak çağdaş dünya düzeninin temelini oluşturmaktadır.” dedi.

Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi Başkanı Prof.Dr.İoanna Kuçuradi’ nin konuşmasının ardından. Maltepe İlçe Genelindeki okullar arasında yapılan “İnsan Hakları” konulu kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilerden 1.nci olan Atilla Uras Lisesi Öğrencisi Çağla Başel, 2.nci olan Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesinden Hakkı Aşçı ve 3.nci olan Orhangazi Lisesinden Elif Hacıhasanoğlu, Kaymakamımız tarafından 1’er altınla ödüllendirildi. Ayrıca Öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarı belgesi ve Uluslar arası Af Örgütü tarafından kitaplar verildi.

Programın son bölümünde; Maltepe Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulu, Yeditepe Üniversitesi ve Uluslar arası Af Örgütü tarafından verilen “İnsan Hakları” eğitimine katılan öğrencilere sertifikalarını, Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin ve ilçe insan hakları kurul üyeleri verdi.

Sertifika töreninden sonra program “İnsan Haklarının ihlal edilmediği bir dünya dileğiyle” sona erdi.

Yorumlar kapalı.