Güney Kore Busan Heyetinden İBB’ye Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Güney Kore’nin Busan şehrinden gelen heyet, İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti.

2002 yılından beri İstanbul ile kardeş şehir ilişkisi içerisinde bulunan ve 2008 yılının Haziran ayında imzalanan Mutabakat Zabtı ile bunu pekiştiren Güney Kore’nin Busan şehrinden gelen heyet Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Busan Uluslararası Etkinlikler Vakfı Genel Sekreteri David Kim başkanlığındaki heyet, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Numan Güzey’in kabul ettiği heyet ile sıcak ve samimi bir görüşme gerçekleştirildi.

Busan şehrinin kardeş şehirleriyle arasındaki kültürel ilişkileri geliştirmek üzere çalışmalar yapan Busan Uluslararası Etkinlikler Vakfı’nın Genel Sekreteri David Kim, İstanbul ile Busan’ın ilişkilerini geliştirmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Genel Sekreter David KIM, 2010 yılının Şubat ayında İstanbul’da Busan’a ait fotoğrafların sergileneceği bir fotoğraf sergisi açmak istediklerini ve bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini beklediklerini ifade etti.

Ayrıca, yine 2010 yılı Şubat ayında, yaklaşık 15 kişiden oluşacak bir Busan Kültür Elçileri grubunu da İstanbul’a göndermeyi ve Busan’ın kültürel kimliğini İstanbullulara tanıtmak arzusunda olduklarını belirtti.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Numan Güzey de, İstanbul’un kardeş şehri Busan’dan temsilcileri İstanbul’da görmekten ve kendilerini ağırlamaktan son derece memnun olduğunu ifade etti. Aralarında derin tarihi bağlar bulunun iki ülkenin dostluk ve işbirliğinin gelişmesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Güzey, kendilerine İstanbul’da gerçekleştirecekleri etkinliklerde yardımcı olmaktan mutlu olacaklarını belirtti.

Genel Sekreter David Kim, 2010 Şubatı için öngördükleri bu etkinliklerin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de Busan’da benzeri etkinlikler düzenlemesini arzu ettiklerini ve bu hususta her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Toplantı, karşılıklı iyi dileklerin paylaşılmasıyla sona erdi.

Yorumlar kapalı.