Türk Kızılay’ı Kartal Lisesi Törenle Açıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Eğitime bir destek de Türk Kızılayı’ndan geldi. Türk Kızılayı’nın İstanbul’un Kartal İlçesi’nde lise sayısının azlığı ve öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle yaptırdığı Türk Kızılayı Kartal Lisesi Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun katıldığı törenle açıldı.

Türk Kızılayı Kartal Lisesi’nin 12 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirilen açılış törenine, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul Valisi Muammer Güler, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Genel Başkanvekili Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Başdanışmanı Prof.Dr. Ahmet Mete Işıkara, İstanbul protokolü, Kızılay Şube Bakanları ve üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Çubukçu , Türk Kızılayı Kartal Lisesi’nin açılışında yaptığı konuşmada , Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan Kızılay’ın sadece doğal afetlere değil, yoksulluk ve cehalet gibi sosyal sorunlara da etkili şekilde eğildiğini anlatan Çubukçu, toplumların bilgiye ve eğitime verdikleri önem derecesinde huzura, güvene ve ekonomik refaha ulaştıklarını kaydetti. Çubukçu, hızla ilerleyen dünyada, gelişmiş ülkeler arasında yer almanın, ancak özgür düşünebilen araştırıcı ruha sahip, bilgili, yetenekli, üretken insanların varlığıyla gerçekleştiğini anlattı.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu , okulu Kartal ilçe sine kazandıran Türk Kızılayı’na teşekkür etti. Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali de Milli Eğitim Bakanı Çubukçu’ya onur belgesi verdi . Çubukçu, daha sonra, Türk Kızılayı Genel Başkanı Küçükali, İstanbul Valisi Muammer Güler, Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ile birlikte kurdeleyi kesti.

İstanbul’un Kartal ilçesinde 4 düz lise bulunması ve sınıflardaki öğrenci sayısının yüksek olması nedeniyle, Kartal Kaymakamlığı’nın talebini değerlendiren Türk Kızılayı, 28 derslikli 1850 öğrencinin öğrenim gördüğü Lise yaptırdı. Mevcut Kartal Lisesi’nin bahçesinde 7.777 m² alana Selçuklu mimarisiyle inşa edilen 5 katlı okul binasında 28 derslik, 3 laboratuar, 1 spor salonu, 1 etkinlik salonu, 1 konferans salonu ve 1 kantin bulunmaktadır.

2007 yılında inşaatına başlanan Türk Kızılayı Kartal Lisesi, 1850 öğrencisi ile 2009-2010 eğitim öğretim yılına başlamıştır.

Yorumlar kapalı.