Özkan Yılmaz ”Değişim İçin Geliyoruz”

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe’de farklı vizyonları ve misyonları üstlenecektir diyen CHP Maltepe İlçe Başkan Adayı Özkan Yılmaz seçim süreci ile ilgili ve yapmak istediklerini Olay Gazetesi aracılığı ile kamuoyuna açıkladı.

İşsizlikle Savaşımız VAR!

Maltepe’deki Cumhuriyet Halk Partililerin yaşadıkları en büyük sorun işsizlik sorunudur. Bu sorunu görmezden gelemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütü işsizlikle mücadeleye başlayacak, insanlarımıza iş ve aş bularak onurlu yaşama kalitesini başaracağız. Bu sorunun varlığını kabul ettikten sonra sanayici ve işadamlarımızla bir araya gelerek üretimin en önemli ayağını teşkil eden ARA ELEMAN ihtiyacını karşılamaya talip olacağız. Sanayici ve işadamlarımızın en fazla ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını düzenleyeceğimiz kurslarla gidereceğiz.
İşadamının overlokçuya mı ihtiyacı var? overlok kursu açacağız, bilgisayarcı mı? Bilgisayar kursu açacağız.
Maltepe ilçe örgütü işsizlikle mücadeleyi başlatarak, bu savaşı da kazanacaktır.

Akil Kadrolarımız Olacak

Seçimden seçime oy veren delegasyon sistemi seçim günü bitmeyecek, seçimden sonrada tüm örgütümüz zinde olacak, herkese bir görev ve sorumluluk vereceğiz. Hiçbir şey yaptıramazsak bile, tüm örgütümüz denetim görevi yapacaktır. Maltepe’yi ve sorunlarını bilen akil kadrolarımız şehrin öncelikleri, çözüm yolları ve Maltepe’nin sorunları ile ilgili görüş ve önerilerini dinleyeceğiz. Parti büyüklerimizden kopmayacağız, onların gösterdiği yolda, gençlerle birlikte yürüyeceğiz. Kadınlarımız üretici olacak. Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisini Maltepe’de örnek bir siyasi parti durumuna getireceğiz. Değişim için geliyor, değiştirmeye geliyor, örgütüne ve Maltepe halkının sorunlarına sahip çıkan, çözüm üreten, çözümü zorlayan, seven, sevdiren sevilen bir Cumhuriyet Halk Partisi oluşturacağız. İlçemizde yaşayan tüm insanlarımızın oyuna talip olup, herkese Cumhuriyetin değerlerini, kazanımlarını anlatacağız, herkesin CHP çatısı altında olmasının gerekliliğini anlatacağız. Kimse ile kavga etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. Belediyemiz ile örgütümüz yan yana, el ele, kol kola olacaktır. Yapıcı ve çözüm üreteceğiz.

Sayın Özkan Yılmaz okurlarımıza biografinizden bahseder misiniz?
1967 Ardahan doğumluyum. Evli ve2 çocuk babasıyım. Ticaret alanında Denizcilik sektöründe hizmet veriyoruz. Eğitimimi İstanbul’da tamamladım.

Görev yaptığınız sivil toplum örgütleri hangileri ve daha önce görev aldığınız STK’lar hangileri?
Ardahan Hanak Koyunpınar Derneği’nde 2 yıl başkankanlık yaptım. Bu dernekte 21 yaşında başkanlık yapmıştım. Neredeyse Türkiye’nin en genç sivil toplum örgütünde başkanlık yaptım. Fenerbahçeliler Derneği Üyesiyim. Tema Vakfı’nda çalışmalarım oldu. Halen birçok dernek ve vakıfta görev yapıyorum.

Adaylık gerekçeniz nedir?
Ülkemiz gün geçtikçe yeni bir sorunla karşılaşmaya devam ediyor. Dış ülkelerle ticaret yapıyorum. Şartlar onlarınkine göre burada kötü. Doğma büyüme Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Bizim geleceğimiz için, çocuklarımızın geleceğimiz için elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inandığım için aday oldum. 1 dönem partimizde ilçe eğitim sekreterliği yaptım.
Daha sonra da partimizde değişimin sürecinin başlaması gerektiğine inandım. Gençlik kollarımızın ve kadın kollarımızın kendilerini yenileyip daha verimli çalışması gerektiğini düşünüyorum. Maltepe Belediye Başkanımız Prof.Dr.Mustafa Zengin’in başkanlık seçimlerinde Maltepe’de oy çoğunluğuyla seçimleri kazanması bizleri heyecanlandırdı. Ve bizlerde ilçe başkanlığında görev alma zamanımızın geldiğini düşündük ve adaylığımızı koyduk.

Projeleriniz nelerdir?
Komisyonlarla çalışmayı düşünüyorum. Ve en az yönetim kurulu kadar sorumlulukla çalışmalarını istiyorum. Siyasette genç ve yetenekli arkadaşları görevlendirmeyi düşünüyorum.
Belediyemiz, örgütümüz Maltepe halkımız hepimiz el ele vererek İstanbul’da örnek çalışmalar yapmayı düşünüyoruz.
Partimizin her üyesi en az bir yönetim kurulu üyesi kadar çalışacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçek ideolojisi olan ilkeleri halkımıza anlatacak. Bizlerden belediyeleri hizmetleri kurduğumuz komisyonlara iletecek ve takipçisi olacak, kimse seçimlerden sonra kenarda oturmayacak, siyaset gönül işidir. Herkes gönlünden geçeni ortaya koyacaktır.
Gençlik kollarından üyeler almak ve gelecek nesillere başarılı siyasetçiler, yöneticiler sunmak istiyoruz.

ADAY YÖNETİM KURULUMUZU SEÇİMDEN
1 HAFTA ÖNCE AÇIKLAYACAĞIZ

Ekibimle aldığımız kararda gelecek hafta yönetim kurulumuzu açıklayacağız. Biz seçimden bir gün önce sabahlara kadar listelerle uğraşmayacağız.
Biz başarılı işler yapmaya geliyoruz. Çalışmalarımızda parti ayırt etmeksizin çalışacağız. Tabanla hizmet etmeye geliyoruz. Maltepeli gibi yaşamak istiyoruz.

Sizin için belediye başkanının adayı diyorlar, bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
Başkanımızla aramız iyi, parti erk’lerimizle sorunum yok. Parti büyüğüm olarak kişilik olarak takdir ediyorum. Sayın Belediye Başkanımız Prof.Dr.Mustafa Zengin’in beni desteklemesi veya sahip çıkması benim için bir onurdur. Bende çalışmalarımla layık olmayı düşünüyorum.

CHP delegasyonuna ve Maltepe halkına vereceğiniz mesajlarınız var mı?
Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkılmasını, dil, din, ırk mezhep ayırt etmeksiniz, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan bütün toplumları kardeşliği savunmalarını istiyorum.

Çünkü “Çanakkale’de şehitlikleri gittiğimde hiçbir şehidimizin mezar taşında dini, dili, ırkı, mezhebi yazmaz. Onlar Cumhuriyet için hayatlarını feda etmişlerdir” Bizlerde onlara layık olmaya çalışacağız”

Sizde Maltepe’nin en büyük sorunu hangisidir?
Tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de ilçemizde de öncelikli sorun İŞSİZLİKtir. Bizlerde yeni oluşumumuzla birlikte bu konuyu öncelikli olarak irdeleyip, bunun üzerinde yoğun bir çalışma yapacağız. Arkadaşlarımızla bağlantı kurduk, olabildiğince işsizlere iş bulma konusunda yardımcı olacağız” dedi.

Yorumlar kapalı.