Kültür Eliçeri Seminer ve Kültür Gezileri

Abone Ol
Daha Fazla

KSİDB Turizm Müdürlüğü’nün 2010 Avrupa Avrupa Kültür Başkenti kapsamında, gençlerin İstanbul’u daha iyi tanıması amacıyla yürüttüğü “İstanbul Kültür Elçileri Projesi” seminer ve kültür gezileri sona erdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Turizm Müdürlüğü’nün 2010 Avrupa Avrupa Kültür Başkenti kapsamında, gençlerin İstanbul’u daha iyi tanıması amacıyla yürüttüğü “İstanbul Kültür Elçileri Projesi” seminer ve kültür gezisi programları sona erdi.

Marmara Belediyeler birliği sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinliklere katılan İstanbullulara “Gönüllü Kültür Elçisi” Belgesi verildi.

Ekim-Kasım ve Aralık 2009 aylarında devam eden etkinliklerde; Doç. Dr. Zeynep Ertuğ ‘İstanbul Kent Yaşamında Kutlamalar’, Dursun Gürlek ‘İstanbul Tarihi ve Kültürü’, Ömer Erdem ‘Türk Edebiyatından İstanbul’, Hayri Fehmi Yılmaz ‘Sanat Tarihi Açısından Şehir Estetiği’, Süleyman Faruk Göncüoğlu ‘Semt Semt İstanbul’, Doç.Dr. Recep Bozlağan ‘İstanbul’un Geleceği:Geleceğin İstanbul’u’ konu başlıklarıyla katılımcıları bilgilendirirken Süleyman Zeki Bağlan ise Süleymaniye kültür gezileriyle İstanbul’un her köşesine sinmiş olan gizemlerini yerinde ve yaşayarak kültür elçileriyle paylaştı.

Yorumlar kapalı.