CHP’nin Gençleri Açlık Grevi ve Direniş Başlattı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Maltepe İlçe Gençlik Kolları Tekel işçilerini destek amaçlı 1 günlük açlık grevi 3 günlük direniş nöbetinin startını Maltepe Meydanı’nda verdiler.

Maltepe Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor.

”Yaklaşık bundan bir hafta önce hakları, emeği, ekmeği ve fabrikaları için geleceksizleştirmeye karşı fabrikalarına ve geleceklerine sahip çıkan telek işçileri Ankara’ya Akp’nin kapısına dayanarak bu vatan bu halk satılık değildir. şiarını haykıran tekel işçilerine ve onların ailelerine iktidardaki hükümet azgınca asldırmıştır. iktidara geldiğniden beri Akp hükümeti özelleştirmelerin sanki oralarda çalışan işçiler ve emekçiler için kurtuluş olduğunu göstermeye çalışmıştır. bizler CHP gençliği olarak iktidara geldiklerinden beri Akp hükümetinin başta Seka fabrikasında olduğu gibi özelleştirip orda çalışan binlerce işçiyi ve emekçiyi açlığa sefalete ve yoksulluğa mahkum etmiştir. Şimdi ise Tekel fabrikalarını özelleştirip onbinlerce işçiyi ve emekçiyi dün Seka’da olduğu gibi bugünde yeni işsizler ordusu yaratıp buradan bir kez daha haykırıyoruz.

Özelleştirmeler; işçilerin ve emekçilerin çıkarına dayalı değil mevcut Akp hükümetinin yakınlarının ve yandaşlarının daha fazla zengin olabilmesi için yapılan oyundur. Bizler CHP gençliği olarak Ulu Önder Mustafa Kemal’in ”her fabrika bir kaledir” sözünü unutmayıp kendi ailelerini zengin etmeye çalışanlara buradan bu sözü hatırlatırız. dün seka direnişinde olduğu gibi bugünde Tekel işçilerinin direnişinin yanında olduğumuzu ve ne pahasına olursa olsun onların yanında olacağımızı ve yerimizin direnen Tekel işçilerinin yanında olduğunu bir kez daha haykırıyoruz.

Akp hükümeti bugün üniversite kapılarını; yapılan harç zamlarıyla işçi ve emekçi çocuklarına kapatarak, grevli toplu sözleşmeli sendika hakkı için direnen emekçi memurlarına açığa alarak bugünde Tekel işçisini geleceksizleştirip, özelleştirme yapıp sokağa atarak tavrını kimden yana olduğunu belli etmiştir. Bu tavır açıktan işçilerin ve emekçilerin geleceğine dönük tavır değil, Amerika’nın ve IMF’nin çıkarına dönük bir karar ve tavır değilde nedir? Buradan da açık gözüküyor ki, Akp işçi ve emekçinin dostu değil, düşmanıdır” diye kamuoyu açıklaması yaptılar.

Yorumlar kapalı.