Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Yeni Bir Heyecanla Başladı

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye’ye örnek olan Kadıköy’ün gönüllüleri bundan sonra faaliyetlerine ve hizmetlerine sadece ‘Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri’ kimliğiyle devam edecek.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yeni yapılanmayla ilgili olarak bilgi verdi. Kadıköy Belediyesi Gönülleri’nin çoktan beri Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı ile beraber çalıştıklarını, ancak yasanın getirmiş olduğu sıkıntılardan dolayı bu vakıf kapatılınca Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri’nin tek kimlikle çalışmaya başladığını belirten Başkan Selami Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda 17 mahalledeki gönüllü merkezlerimizdeki bütün gönüllüler göreve devam ettiği gibi gönüllü başkanları da bir yıl süreyle görevlerine devam edecekler. Kuşdili’ndeki 5 katlı bir binayı Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Merkezi olarak hazırladık. Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Danışma ve Dayanışma Merkezi ismini verdik. Aynı binada Kent Konseyi de çalışıyor.

Ayrıca burada bir büro olacak, bütün sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim sağlanacak. Böylece Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri sadece mahallelerindeki yurttaşlarıyla iletişim halinde kalmayacaklar, diğer sivil toplum örgütleriyle, odalarla birlikte çalışma da yapabilecekler. Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Belediyenin bütün birimleriyle birlikte istedikleri etkinlikleri yapabilecekler. Örneğin, Caddebostan Gönüllüleri müzik etkinliği yapıyorsa, Özel Kalem Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü’yle işbirliği yapıp, daha da büyük organizasyonlar yapabilecekler veya Acıbadem Gönüllüleri çevreyle ilgili bir etkinlik yapacaksa, Çevre Müdürlüğümüzle beraber geliştirebilecekler. Böylece gönüllüler maddi ve manevi bakımdan da belediyeden ciddi olarak destek alacaklar..

Belediye de projeleri halka anlatmakta, onlarla paylaşmakta, projelerin başarıya ulaşmasında önemli bir aşama kat edecek. Aslında Gönüllülerle, Kadıköy Belediyesi’nin müdürlükleri birbirini tamamlayan unsurlardır. Böylece Kadıköylüler daha yüksek, daha kaliteli, daha iyi bir hizmet alacak. Kadıköy Belediyesi de Gönüllüleri sayesinde bütün işlevlerini Kadıköylülere duyurmuş olacak. Hem gönüllüler hem biz bu yeni çalışma modelinde büyük bir heyecan duyuyoruz. Özellikle bunun meyveleri ortaya çıktıkça gönüllü sayımız katlanarak artacak. İnanıyorum ki, birkaç yıl sonra on binlerle ifade edilen gönüllü sayılarını konuşacağız”

Yorumlar kapalı.