Senfoni Orkestrasından Turkuaz Şarkılar

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi senfoni orkestrası sezonun 6. konserini Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde şef Naci Özgüç yönetiminde gerçekleşti.

63 kişilik bir dev kadrodan oluşan Maltepe Belediyesi senfoni orkestrasına katılım hayli yoğun olduğu görüldü.

Türkiye’nin her bölgesinden özenle seçilmiş Turkuaz şarkılar senfonik müzik için düzenlenmiş eserler seslendirildi. Ünlü besteci Turgay Erdener in bestelediği turkuaz şarkıları ünlü Soprano Selva Erdener seslendirdi
Birbirinden güzel olan eserler, vatandaşların eşlik etmesiyle salonda büyük bir coşku gelişti

Konserden önce özel mazeretleri sebebiyle il dışında bulunan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin in mesajı okundu..
Başkan Zengin Mesajında:

Değerli Maltepeliler, değerli konuklar, Yeni bir yıla sayılı günler kala gerçekleştirdiğimiz Maltepe Belediyesi senfoni orkestrası konserinde sizlerle birlikte olmayı çok isterdim. Ancak yeni yıla sizlerin desteği ile girmek Maltepe Belediye Başkanı olarak beni çok mutlu ediyor. Türkiye Cumhuriyetinin şu günkü durumunda, Cumhuriyete ve Demokrasiye açılan savaşların ortasında Mustafa Kemal’e inanmış bir Cumhuriyet ferdi olarak, beni geride bıraktığımız 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Maltepe Belediye Başkanlığına layık gördüğünüz için, sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana sizlere daha güzel şeyleri yaşatmak, sizleri daha güzel bir Maltepe’yle buluşturmak için, büyük çaba harcıyoruz…

Yıllardan beri sanattan ve kültürden mahrum bırakılmış Maltepe’nin artık bir senfoni orkestrası, çağın ihtiyaçlarına uygun bir kültür merkezi, halka perdelerini açan tiyatro sahneleri var. Ama bunlar sadece başlangıç ve bu başlangıç Maltepe’de birlikte büyüttüğümüz hayallere ulaşıncaya kadar devam edecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Yeni yılın tüm Maltepe’ye, tüm Türkiye Cumhuriyeti’ne sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimle diyen Başkan Zengin in Mesajı vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla alkışlandı.

Yorumlar kapalı.