"Öğrencilerimize Bir Eğitim Aşısı Yapacağız"

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün organize ettiği “Yeni Nesil Öğretmen Projesi” ile, eğitimde yeni bir başlangıç gerçekleştirilecek. Projenin, tanıtım toplantısı ve ilk ders Güzin Dinçkök İlköğretim Okulunda yapıldı.

Öncelikli olarak pilot okullardan seçilen öğretmenlere uygulanacak projede hedef, Avrupa Birliği fonlarından da faydalanmak. Maltepe Kaymakamımız Ahmet Okur, “AB Sekreterliğine başvurumuzu ve gerekli görüşmelerimizi yaptık, projenin kabul edilmesi halinde çok daha fazla öğretmen ve öğrenciye ulaşacağız.” dedi.

Maltepe Kaymakamımız Ahmet Okur konuşmasında; “Bu projenin ilk aşamasında öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Daha sonra öğretmenlerimiz vasıtasıyla öğrencilerimize bir eğitim aşısı yapacağız. Öğrencilerimizin ideal bir sistemle eğitilmeleri için burada önemli olan öğretmenlerimizin isteği ve okul müdürlerimizin öğretmenlerimize desteğidir.” dedi.

“Yeni Nesil Öğretmenler Projesi” nde pilot okul olarak; Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu, Vasfi Rıza Zobu İlköğretim Okulu, Orhangazi İlköğretim Okulu, Binbaşı Necatibey İlköğretim Okulu ve 50.yıl Besim Kadırgan İlköğretim Okulu seçildi. Projeye öncelikli olarak bu okullarda eğitim veren Öğretmenlerin 8 haftalık bir eğitimi ile başlanacak daha sonra proje geliştirilecek.

Tanıtım toplantısında konuşan öğretmenler memnuniyetlerini dile getirerek, sebep olanlara teşekkürlerini ilettiler.

Proje eğitimcisi Özgür Bolat yaptığı konuşmada “bu proje, Cambridge Üniversitesinde uygulanan ve başarılı olan bir projedir. Eyleme geçildiği zaman her şeyi daha iyi anlayacağız. Tabii ki zaman zaman motivasyon düşüklüğü yaşayacağız ama bunları da bire bir iletişimle halledeceğiz.” dedi.

Tanıtım toplantısı ve konuşmaların ardından öğretmenler ilk derse başladı ve projede hayata geçirilmiş oldu.

Yorumlar kapalı.