"2011 Seçimlerinden de Başarılı Çıkacağız"

Abone Ol
Daha Fazla

TÜRKİYE’NİN KÖKLÜ SORUNLARI ANCAK AK PARTİ GÜCÜYLE ÇÖZÜLÜR

İki gün sürecek Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı, İl Başkanı Aziz Babuşcu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Belediye Başkanları, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ile İBB ve İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekillerinin katılımıyla Şile Dedeman Otel’de start aldı.

İl Başkanlığının organizasyonu ile gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Aziz Babuşcu, Ak Parti’nin 8 yıllık iktidar sürecinde Türkiye’yi içerde ve dışarda örnek teşkil edecek bir noktaya getirdiğini belirtirken, bundan sonra da geçmiş başarılarla övünmek yerine, bugüne kadar yaşananlardan ders çıkartarak yapılacaklara odaklanılacağını belirtti. Türkiye’nin 25 yıllık hafızasında çok acı izler bırakan terörün bitirilmesinin öncelikli hedef olduğunu söyleyen İl Başkanı, bu ülke insanlarının giyim kuşamlarından, mezheplerinden, azınlık olmalarından, şu veya bu etnik kökene sahip olmaktan dolayı maruz kaldıkları bütün sorunları, büyük ülkeye yaraşır bir vakar, demokratik bir perspektif, kardeşlik ve hakkaniyet içinde çözmenin de öncelikleri arasında bulunduğunu ifade etti.

Türkiye’nin, Anayasasını sivillerin yapmadığı tek Avrupa ülkesi olduğuna dikkat çeken İl Başkanı, rengi, etnik kökeni, inancı, mezhebi, yaşam biçimi ne olursa olsun bütün insanlarımızın vatandaşlık algısının kendisi vasıtasıyla gerçekleşeceği sivil bir anayasayı artık bu ülkenin en önemli kazanımlarından biri haline getirmenin, yoksulluk ve işsizliği ortadan kaldıracak sosyal devlet anlayışını bütün boyutlarıyla hakim kılmanın, demokrasi dışı oluşumları iyice saf dışı bırakmanın, AB’ye tam üyeliğin, Komşu ülkelerle ilişkilerin iyileştirilmesinin, KKTC’yi dünyanın en saygın ülkelerinden biri haline getirmenin önemine vurgu yaparak, bunların ancak AK Parti iktidarı ile mümkün olacağının altını çizdi.

Bu noktada 2011 seçimlerinin önemine değinen İl Başkanı, Türkiye’nin köklü meselelerinin ancak sorunun büyüklüğüne uygun bir güçle, yani AK Parti gücüyle çözülebileceğini söylerken, faizlerin düşürülmesini, paradan altı sıfır atılmasını, sağlık sisteminin sil baştan revize edilmesinin, AB ile müzakerelerin başlamasını ve ceza yasalarının düşünce özgürlüğü istikametinde reforme edilmesini örnek gösterdi.

BİZİM İNANCIMIZDA HAKKANİYETLİ OLMAK ADİL OLMAK VAR

AK Parti siyasetinin, milletimizin ihtiyaç ve sorunlarını gidermeye dönük hizmet ve icraat boyutunun yanı sıra milletimizin doğrudan gönlüne hitap eden ruh ve ahlak boyutu ile başarıya ulaşıp kabul gördüğünü belirten İl Başkanı, bu boyutların partimiz için vazgeçilmez olduğunu dile getirdi. Konuşmasında, halkla iç içe siyaset yapmanın önemine dikkat çeken İl Başkanı Aziz Babuşcu, partililerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletle elele, milletle beraber ve sırtını sadece millete yaslayarak yoluna devam edeceğini ifade etti.

Halkın dürüst siyasetçiye hak ettiği değeri her zaman verdiğini belirten İl Başkanı, "Seçilmiş kişilerin ayrı bir hususiyeti, ekstra bir özelliği ve niteliği olması, Dicle kenarında bir kurt kapsa bir koyunu, gelir adli ilahi sorar Ömerden onu” şuurunda olması gerekir ve bu şuur bizde var." diye konuştu. il Başkanı konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: "Hiçbir konuda ve hiçbir zaman ayrımcılık nedir bilmedik, bilmeyiz. Tüm vatandaşlarımızı aynı şekilde hizmete layık, aynı ölçüde saygın gördük ve görüyoruz. Bizim inancımızda hakkaniyetli olmak, adil olmak vardır. Biz yardıma muhtaç hiçbir yoksulun, derdi olan hiçbir vatandaşın partisine bakmayız. Biz, yara varsa sararız, aç varsa doyururuz, üşüyen varsa ısıtırız, dost varsa kucaklarız, sarılırız."

GÜÇLÜ KADROMUZLA 2011 SEÇİMLERİNDEN DE BAŞARIYLA ÇIKACAĞIZ
İl Başkanı, AK Parti kadrosunun 2011 seçimlerinden büyük bir başyarı ile çıkacağına olan inancını vurguladığı konuşmasını, "AK Parti gibi milletimizin gönlünde taht kurmuş bir partimiz, Recep Tayyip Erdoğan gibi sadece ülkemizde değil, dünyada da liderliği tescil edilmiş bir genel başkanımız var. Bize düşen altında siyaset yaptığımız bu çatının kıymetini iyi bilmek ve liderimize layık olmaya çalışmaktır." sözleri ile noktaladı.

Toplantı öncesinde Şile İlçe Başkanlığını ve Şile Belediyesi’ni de ziyaret eden İl Başkanı, Belediye organizasyonu ile gerçekleşen El Sanatları Sergisinin de açılışını yaptı.

Yorumlar kapalı.