Tek Kişilik Ordu ‘Güner Yener’

Abone Ol
Daha Fazla

    Maltepe Belediyesi Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Güner YENER yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.
   “Ülkemizin yine bir kaosun veya ekonomik çıkmazın içine çekilmeye çalışıldığı, Ankara’daki başımızda duranların birbiriyle düelloya girmesinden ve ülkenin gerçek sorunlarının gündemde olmayışından belli.
   Esnafın borcu gene bir borç bularak ödemesi, insanlar arasındaki enflasyon hesaplarının kamu kuruluşunun belirttiği hesapla birbirine uymaması gibi bir sürü sorunla karşı karşıyayız.
    Aslında hepinizin de bildiği üzere bizim sorunumuz onun bunun iktidar olma kavgası değil. İşsizliğin olmadığı, insanların karnı tok-sırtı pek bir biçimde insanca yaşadığı bir gelecek için sosyal bir devlet anlayışı, “devlet illet için, millet de devlet için vardır” anlayışı toplumun yüzde seksenine hâkimdir.
    Kapalılık konusunda ise birilerinin sorun haline getirdiklerine bakmayın lütfen. Bu toplumda aynı evde biri örtülü, diğeri açık iki kız kardeşe ya da akrabaya fazlasıyla rastlamaktayız. Yine bu ülkedeki insanlar oy verdikleri partinin kazanıp kazanmamasını çokça önemsemeden kazananı bağrına basabilecek anlayışa sahiptir. “Demek ki hakkımızda hayırlı olan buymuş” diyerek kaderine karşı çıkmayan sosyal bir toplumuz. Ama her ne hikmetse bir türlü belimizi doğrultup yarınımızı, geleceğimizi net bir şekilde göremiyoruz.
    Seçim geldi dayandı kapıya fakat hiç bir siyasi partide maalesef faaliyet yok, çünkü millette ümit yok, çünkü milletin kafası rahat değil, çünkü her gelen kendi zenginini oluşturmakta, vatandaşı yoksullaştırmakta.
    Seçim yaklaşırken yazıhaneler tutulur, perde arkasında listeler oluşturulur. Millet olarak bizler de toplanır ve biri öbürünün aleyhine bir iki laf edince alkış tutarız.
   İktidardaki belediyeler seçimi kazanamayacaklarını hissederse giderayak talan eder, yeni gelen partili belediye başkanı ise iktidarı eline geçirmenin heyecanı ve hırsı ile her şeyi bilen kesilir, yandaşlarının sayesinde küpler dolmaya başlar ve sonuçta vatandaş gene aç, gene işsiz kalır.
   Hâlbuki siyasi partiler yerel yönetim seçimleri için aday adaylarını tavandan tabana tanıtmalıydı, genel merkez aday adayını belirlerken adayın ilgisini, bilgisini, ekibini plan ve projelerini değerlendirip bunu kamuoyuna açıklamalıydılar.
   
    Şunu unutmayınız sayın adaylarımız;
    Partiniz sizi aday göstermiş olabilir, partilileriniz sizin kazanmanızı bekliyor olabilir, vaatlerinizin karşılığını görmek istiyor olabilir, fakat bu demek değildir ki geleceğini düşünen Maltepe gençliği size oy verecek. Parti üyeniz oy verse de onların çoluk çocukları artık bilinçli düşünüyor olduğundan dolayı size oy vermeyecektir.
    Merak ediyorum gerek iktidar adayı, gerekse muhalefet adayları bu millete ne diyecek de oy isteyecek. Görünen köy kılavuz istemez, hizmet ister. Yaptık, ettik, eylediklere karnımız doydu, bize yansıyan hiçbir gelişme göremiyoruz, hatta yolsuzluk iddialarıyla daha da kötüye gidiyoruz.
   Milleti inandırmanın ve güvendirmenin yollarına bakalım beyler. Bunun için de bu işi yaparım, yapacağım, yapabilirim diyenler artık sahaya inmeli, millet kime niçin, neden oy verdiğini anlamalı ve hesabını sormalıdır diyorum.
    Maltepe, maalesef Maltepelilerin hak ettiği yaşam kalitesini yakalayamamıştır. İlçemiz altyapı bakımından kültürel, sosyal, ekonomik, sportif konularda bilimsel anlamda herhangi bir aşama kat edememiştir.
    Gençlerimizin sorunları dikkate alınmamış, belediye bünyesinde hiçbir iş sahası açılmadığı gibi gençlerimize istihdam da sağlanamamıştır.
    İlçemizin genel anlamda gelir seviyesini artırmak adına herhangi bir proje hayata geçirilmemiştir.
    Yarınlarımızı teslim edeceğimiz gençlerimizi ve eğitim gören çocuklarımızı, yarınlara daha sağlıklı yetiştirebilmek adına, herhangi bir çalışma yapılmamıştır.
   Mahallelerimizdeki ekonomik durumu çok kötü olan çocuklarımıza kucak açılıp belediye bünyesinde rehabiliteleri sağlanamadığı gibi kendi kaderlerine terk edilerek madde bağımlısı ve problemli bireyler olmalarına göz yumulmuştur.
    İlçemizi yeşillendirmek adına çalışmalar yapılmamıştır.
    Halkın dinlenebileceği, çaylarını içeceği modern mekânlar, yeşil alanlar, çocukların oyun oynayacağı sağlıklı parklar, her şeyin en güzeline layık olan, Maltepe halkına maalesef layık görülmemiştir.
   “Büyük, Çağdaş, Modern Maltepe…
   Hedefim Maltepe’yi sanat şehri yaparak Maltepelileri onurlandırmak.
   Azmini ve kararlılığını içinde taşıyan, Maltepe’yi sağlık, eğitim, ticaret, sanayi, turizm ve spor alanında marka şehir yapacak bir belediye başkanı olmak için adayım.
    Maltepe’nin aktif, dinamik, vizyon sahibi, şehrini geliştirebilen bir belediye başkanına ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için adayım.
    Maltepe’nin Maltepeliyi tanıyan, iyi gününde zor gününde onunla beraber olan, tepeden değil halkın içinden gelen bir belediye başkanına ihtiyacını gördüğüm için adayım.
    Sorun oluştuktan sonra çözüm arayan değil, sorun oluşmadan çözümleri öngörebilen çağdaş bir yönetimi ilçemize kazandırmak için adayım.
   Gençliğimi, eğitimimi, birikimimi, enerjimi Maltepe’nin emrine vermek için adayım.
   Maltepe’nin her mahallesine, her sokağına sağlıklı, hızlı ve kalıcı hizmet götürebilmek, belli bölgeleri değil tamamı cazibe merkezi olan bir Maltepe oluşturmak için adayım.
   Halkla bütünleşme adına sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak halka gitmek, halkın sorunlarını yerinde dinlemek ve toplumu ileri götürmek adına her sorunu ciddiye alarak çözmek istediğim için adayım.
    Anadolu yakasının ihtiyacı olan çağdaş fuar alanlarını ve müzelerini Maltepe’mizin sınırları içinde derhal hayata geçirmek ve böylece ilçemiz esnafının da canlanmasını sağlayarak katılımcı sanatla Maltepelileri tanıştırmak istediğim için adayım.
   Yaşanabilir Modern bir Maltepe ve Çağdaş bir gelecek için çevreci sanatçı bir aday…”
   Ayrımcılığa ve dışlanmaya karşı medeni cesaretimi ortaya koyarak Maltepe ilçesinde bağımsız belediye başkan adayıyım,
   İşte ben bu yapılmayanları halkımızla beraber yapmak adına aday oldum. Hem düşüncelerimi gerçekleştirebilmek hem de bizi oy pusulası olarak gören partilere de umarım güzel bir ders ve mesaj verebilmek için hep beraber çalışacağız.
   Bugüne kadar bana verdiğiniz destekten dolayı hepinize çok teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte de her birinizden azami desteklerinizi bekliyorum.
    Seçim sürecinde yarışacağım tüm arkadaşlara barış içinde bir yarış diliyorum. Her şeyin hayırlısı olsun, Maltepe için kim en iyisini ve en güzelini yapacaksa bu yarışta umarım o kazanır” dedi.

GÜNER YENER KİMDİR?

29 Ocak 1964 Ardahan da doğmuştur çağdaş, ressam, heykeltıraş, fotoğraf sanatçısı, dekor tasarımcısı yazar ve sanat eğitimcisi.
   Son on beş yılın en etkili sanat eğitimcilerinden biri olmuştur. güner yener güzel sanatlar eğitiminde desenin önemini şiar edinmiştir. Köy enstütülü bir öğretmen olan mihrali yener ve çiçek yener in oğludur.
   İlk öğretim yıllarında, sanata olan yakınlığı başlayan güner yener 1980 ihtilali öncesi lise yaşamını bırakmak zorunda kalmış ve bir fotoğraf atölyesinde cengiz kaluç ustasının yanında usta çırak ilişkisiyle fotoğraaf sanatını geliştirdi 1987 yılında nermin hanımla evlenmiş gözde , özgün ekin adında iki kız çocuğu olmuş 1990 yılında yarım kalan lise eğitimini dışardan bitirme kararı alır ve aynı öğretim yılında lise eğitimini tamamlar
   1992 yılına kadar fotoğrafla birlikte cam ,gravür ,ve yayıncılık denemelerinde bulundu. 1992 yılında istanbul da marmara üniversitesi atatürk eğitim fakültesi resim iş öğretmenliğine dereceyle kabul edilir.
   Üniversitenin ilk yılları nevhiz tanyeli’den desen eğitimi ,berika ipekbayraktan heykel ramiz aydın dan ise resim dersleri alan güner yener buradaki eğitim biçimselliğinden sıkılarak eğitim konusunda kendi araştırma ve çalışmalarına başlar
   geliştirdiği teknikleri pratiğe dökmek amacıyla istanbul da kadiköy ilçesinin moda semtinde kendi çalışma atölyesini kurarak eğitim çalışmalarına bu atölyede yön veren sanatcı aynı atölyede sanat disiplinleri arasındaki ilişki konusunda araştırmalarınada yön verdi.
   2001 yılında yarım kalan eğitimini sonlandırmak amacıyla tekrar marmara ünivesitesindeki öğrencilik yaşamına dönen güner yener aynı yıl bu okuldan resim –iş öğretmeni olarak mezun oldu. bir yandan çalıştı, bir yandan öğretmeye devam etti. çalışmalarına bilgisayar destekli yeni açılımlar da getiren sanatcı kavramsal ve dijital sanat disiplinlerinde çalımalar yaptı.
   Bu süre zarfında arkadaşlarının ısrarı üzerine çeşitli karma sergilerede katılma fırsatı bulan sanatcının eğitim alanındaki başarısı eserlerinin önüne geçmişti.
   1993 te başlayan eğitim konusundaki çalışmala serüveni sanatcıyı kamçılayıp başarı hırsını dahada artırdığından misyonunu her zaman korumayı başardı 1980 yılından beri maltepe/esenkent’te stüdyoculuğun yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.
   Halen sanatçılar ve sanatseverler vakfı’nda başkan yardımcılığı ve anadolu güzel sanatlar derneği’nde başkanlık görevlerini sürdürmektedir.
   İstanbul Maltepe’de kendi atölyesinde desen ağırlıklı eğitim çalışmalarıyla sanat sever gençlere sanat eğitimi vererek oldukca sıradan bir yaşam sürmektedir.

Yorumlar kapalı.