Maltepespor

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele veren Maltepespor sezonun ilk yarısını liderin 3 puan gerisinde tamamlamıştır.

Bence Maltepespor başarılı olmuştur.

Sezon başında Doç. Dr. Kamil Erdem tercihi Maltepespor için doğru bir tercihtir. Kamil Erdem’i Pendik’te 10-12 yıl takip etmiş bir gazeteci olarak sezon başında bu hissiyatımı da dile getirmiştim.

Nitekim Maltepespor kuruluşunda yine üstün yetenekli futbolcuları bulup Maltepespor’a kazandırmıştır.

Bu sezon çok fazla maç izleme imkanı bulamadığım Maltepespor kadrosunda 10 Numara Erdem, Ufuk, 21 Alper, 23 Çağlar, Yalçın Onur Kılıç, Yalçın Akdoğan, Ruşen, Gökmen bu futbolcular 2 Lig kalitesindedir. Birkaç yıl içerisinde bu futbolcuların pek çoğunu koruduğumuz taktirde milyon $’larla transfer yaptıracağımız futbolculardır.

Şimdi devre arasında bir kamp düzeni yaşayacak olan Maltepespor asla ve kata bir transfer düşünmemelidir. Takım ruhu bozulmamalıdır. Sakatlıktan kurtulan Santrafor Yalçın Maltepespor’un gol ihtiyacına cevap vermeye başlamıştır. Ardı arkasına attığı goller bunun habercisidir.

Teknik Direktör ve yardımcı hocalar ile ilk kez bir araya gelen futbolcular takım ruhunu yakalayabilmeleri zaman ile alakalıdır. Maltepespor her sahaya çıktığında daha iyiye ve daha ileri gidecek kapasitededir.

Maltepespor şartlar, ceza sakatlık durumu ve şansıda yaver giderse bu ligden şampiyon çıkabilir. Maltepespor’un sezon sonunda ilk 3’ün içerisinde olacağını söylemek realiteyi görmek ile eş anlamlıdır.

Maltepespor yönetimi, Maltepespor Başkanı Nuri Erkoç, Maltepespor Fahri Başkanı Mustafa Zengin Maltepespor futbol takımının devre arası kampını iyi değerlendirmeli ve muhteşem bir kamp dönemi geçirilmesi sağlanmalıdır.

Maltepespor başkanı ve yönetiminin bir türlü taraftarı ile yıldızı barışmamaktadır.

Şampiyonluk ipini göğüslemeye hazırlanan Başkan Nuri Erkoç 2. yarıya taraftarı ile kenetlenmiş bir şekilde girmelidir. Her deplasman maçına taraftarın gitmesi sağlanabilmelidir.

Maltepespor bu sezon ipi göğüsleyemese bile mevcut futbolcu ve teknik yapı korunduğu müddetçe gelecek sene açık ara şampiyon olacak bir takımdır. Bu takıma sahip çıkmalı, desteklenmeli, iyi günlerinde sevinçlerinde, kötü günlerinde üzüntülerini paylaşır isek Maltepespor özlediğimiz şampiyonluğu bize sunacaktır.

Saygılarımla …

Yorumlar kapalı.