Maltepespor’a Kamuoyu Desteği Şart

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devre arası kampını Antalya Belek’te değerlendiren Maltepespor’un çalışmalarını yerinde izleme imkanı buldum.

Maltepespor yönetim kurulu üyesi Murat Devran’ın davetlisi olarak gittiğim Belek kampı Maltepespor’un dirilişinin, şahlanışının habercisi olduğunu gözledim. 3 gazeteci olarak katıldığımız kampta 3 gün boyunca Maltepespor’u konuştuk, Maltepespor’u tartıştık.

Çok iddialı bir söz söylüyorum. Maltepespor geçen seneki futbol takımından 10 gömlek üstün.

Maltepespor’un gerek teknik direktörü Kamil Erdem, gerek yardımcı hoca Atakan Çağlayan, gerek kaleci antrenörü Ergun Fettahoğlu, Kondisyoner Nuri Bey Maltepespor’un değerler manzumesi oluşmasında büyük katkıları bulunuyor.

12 maçtır yenilmeyen İskenderunspor karşısında Maltepespor aslanlar gibi kükreyip 20 dk’da skoru 4-0’a getirdi.

3.lig ekibi olan İskenderunspor Maltepespor karşısında ter ter dökülürken Maltepespor’la arasında 3 gömlek futbol farkı olduğunu da kabullenmiş oldular.
Devre arası kampı Maltepespor’a büyük yarar sağlamış.

Kalecimiz Murat topla arasında mıknatıs varmış gibi her topu çelerek klasını ortaya koydu.

Çağlar diye bir futbol cambazımız var. 23 yaşında… Maçı izlerken kulüp başkanı Nuri Erkoç sürekli Çağlar’ın bonservisi kaç para Ahmet diye sorduğunda 1 milyon $ karşılığını verdim. Hiç abartısız söylüyorum bu futbolcu süper lig görecektir.

Takımın uyum içerisinde olması, teknik direktörün baba futbolcuların evlat olduğu bir kolej takımı olmuştur Maltepespor.

Yani Maltepespor’da herşey iyi eksik olan bir gerçeği de ben dillendirmek istiyoru. Maltepespor’un kamuoyu desteğine ihtiyacı vardır.

Bu takımın şampiyon olacağına gazeteciler inanmış, taraftarlar inanmış, yönetim inanmış ama Maltepe kamuoyu bu şampiyonluğa inanmalı ve Maltepespor’a manevi desteği hissettirmelidir.

Şehir şampiyonluğa hazır olmalı, bu manada eksiklerimizi de gidermeliyiz.
Cumartesi günü yani kampın son gününde Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in kampa katılacağı haberi tüm futbolcuları sabah 7:30 da otelin lobisinde topladı.

Futbolcuların Mustafa Zengin kampa katılmıyor haberine ne kadar üzldüklerini gözlerimle gördüm.

Belediye Başkanının bu denli sevilmesine de şaşırdım. Demekki Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin kendine bu denli sevgi gösterisinde bulunan bu futbolcuları hem iyi günlerinde, hem de kötü günlerinde yanlarında olması gerekmektedir.

Bundan böyle Başkan Nuri Erkoç, Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin bu inanmış kadro ile daha sıkı görüşmeli, onlara maddi ve manevi desteklerini esirgememelidirler.

Son söz Maltepespor taraftarları için.

Kamp dönüşü Sabiha Gökçen Havaalanını bayram yerine çeviren taraftarlar her türlü övgüyü ve taktiri haketmişlerdir.

Bir Maltepeli olarak onlarla gurur duyduğumu söylüyorum. Şampiyonluk size yakışır.

Saygılarımla…

Yorumlar kapalı.