tuzgem-universite-2

2017’de 412 Gence Üniversite Kapılarını Açtı

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonuyla hizmet veren Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, bu yıl 412 gence üniversite kapısını araladı.
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi ve Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz düzenlenen üniversiteye hazırlık kurslarında Tuzlalı gençler büyük başarı gösterdi. Kursa katılan 624 öğrencinin 412’si Hukuk Fakültesi, Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri (Genetik, Moleküler Biyoloji, Mekatronik, Elektirik Elektronik-Bilgisayar, İnşaat, Metalürji vb), Eğitim Fakülteleri (Öğretmenlik, Psikoloji, PDR) ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde eğitim almaya hak kazandı.  Tuzla’nın ve ülkemizin geleceğini emanet edeceği gençler üniversite hayallerini Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin imkanlarıyla gerçekleştirdi. Gençler eğitim hayatlarında hep yanlarında yer alan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gençlerin bir milletin umudu ve yarını olduğunu belirterek, “Eğitimli, bilinçli ve sosyal yönden güçlü bir gençlik için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Üniversite sınavını kazanan gençlerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Tuzla Belediyesi olarak Eğitim Kenti Tuzla vizyonumuzla tüm hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Yorumlar kapalı.