ahmet-köşe

2017’nin İlk Köşe Yazısı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Ali KILIÇ üç yıllık görev süresini tamamlamak üzere. Geçen yıl ki bol keseden harcamaları bu yıl bütçeye tasarruf olarak geri döndü. Sayın başkanı bir kez de biz buradan uyarmak ve ikaz etmek üzere görevimizi yerine getiriyoruz.

Önce başkanın artıları ve avantajları. Belediye başkanı ulaşılmaz bir belediye başkanı görüntüsü vermedi. Fırsat buldukça esnaflarla mahalleriyle bir araya geldi. Kimin ne derdi varsa başkan bunlara çözüm aradı.

İmardaki uygulamalara hala bir çözüm bulmuş değil. Şöyle ki; Üsküdar Belediyesi kentsel dönüşüm yapıyor 36 ay kira ödemesi belediyede. 5 kata varan emsal artışları belediyeden 250bin liraya varan kredi belediyeden. Eğer ki başkanın imar uygulayıcıları merak edipte Üsküdar’da neler oluyor deselerdi  Maltepe halkı çok şey kazanacaktı. Ancak başkanlık bir takım oyunudur.

CHP ilçe başkanının altına bir araba ve bir belediye personeli tahsis etmesi şık olmadı. Adil bir belediye başkanı gönül ister ki tüm siyasi ilçe başkanlarına birer araç tahsis etseydi. Ama olmadı.

Ali KILIÇ’ın mezhepçi bir tavrı yok. Bölücü ayrıştırıcı ötekileştiren bir tavrının olmadığına da şahitlik ederiz. Ötekisi olmayan bir belediye başkanı profili çizdi bugüne kadar.

Peki öyleyse bu kadar eleştri ve dedikodu niye çığ gibi büyüdü ?

Sevgili başkan önce imara bir çözüm bul. Halkın yararına projelerinin altına imza at. Halkla diyaloğun mükemmel. Belediye meclisini çalıştırma takdire şayan. Siyasilerle ve siyasi partilerle ilişkin tam da söylediğin gibi.

SGK Maltepe Erol OLÇAK kampüsünün açılışındaki Cumhurbaşkanı’nın karşılama yöntemi tam bir devlet adamı görüntüsündeydi. Bu davranışının karşılığını da Ali KILIÇ sadece bakanların teşrif ettiği kurdele kesmeye bizzat Cumhurbaşkanı tarafından davet edilmiş ve taçlandırılmıştır. Bir süre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile görüşen Ali KILIÇ’ın bu tavrı Maltepe’ye hizmet olarak geri dönecektir.

Yeni yılda sağlık mutluluk ve hoşgörülü tavrının devamını diliyorum. Bence başarılısın da bir de şu imar olmasa…

Saygılarımla…

Ahmet TÜKEK

Yorumlar kapalı.