Maltepe’de Bir Çöp Ev Daha

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı çevre ve sağlık denetim ekipleri, kendilerine ulaşan dilekçedeki şikâyeti değerlendirmek üzere, Altıntepe Mahallesindeki adrese gittiler.
Bina sakinlerinin ikinci katta oturan vatandaşın evinde çöp biriktirdiğini ve apartman sakinlerinin ve çevrenin sağlığını tehdit ettiğini bildirmeleri üzerine harekete geçen Maltepe Belediyesi zabıta Müdürlüğüne bağlı Çevre Denetim Sağlık Ekipleri, gittikleri adreste yetmiş yedi yaşındaki Recai Göreli ile karşılaştılar. Diyaliz hastası olan ve yine aynı hastalıktan dolayı, kısa bir zaman önce beraber yaşadığı erkek kardeşini kaybeden Recai Göreli, dışardan getirdiği, poşet, naylon, giyim v.b. eşyaları eve getirerek biriktiriyordu.
İlçe umumi hıfzısıhha meclis kararına göre evde inceleme yapan, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Zabıta, Emniyet, Mahalle Muhtarı ve çevre sağlık görevlilerinden oluşan ekipler, daireye girerek gereken temizliği yaptılar. Böylelikle çevre ve toplum sağlığı açısından tehdit oluşturan unsurlar ortadan kaldırıldı. Temizlik görevlileri işlerini bitirdikten sonra, bina çevresi haşereye karşı ilaçlandı.
Yardımsever bir kişi tarafından bakımı üstlenilen Recai Göreli, yeniden hayata kavuşturuldu. Maltepe Belediyesi zabıta müdürü Hamza Başhasanoğlu konuyla ilgili olarak vatandaşların her türlü konuda kendilerini arayabileceklerini belirterek, görevimiz vatandaşlarımızın ve çevrenin sağlığını denetim altında tutmaktır dedi.
Verdikleri dilekçe’nin kısa sürede değerlendirilerek gerekli işlemlerin yapılması mahalle ve bina sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Maltepe Belediyesinin hassasiyetine karşılık olarak belediye çalışanlarına teşekkür eden vatandaşlar, Belediye Başkanı Fikri Köseden de, yaptıkları çalışmalar ve hizmetlerden dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Yorumlar kapalı.