ÇAKIROĞLU Eğitim-Bir-Sen’i Ziyaret Etti

Abone Ol
Daha Fazla

MHP Adayı Dr.Çakıroğlu; "Ünlü Kadın Mimar Zaha Hadidi tarafından tasarlanan ve tasarımına milyon dolarlar verilen projenin Kartal için rantabıl olmadığını söyleyerek, mümkünse bu projenin uygulanmaması için çalışacağım" dedi.
Eğitim-Bir-Sen, Saadet, Ak Parti ve Büyük Birlik’ten sonra MHP’yi de ağırladı. Sendikanın Kartal Ofisinde Bem-Bir-Sen ile birlikte Yerel Seçim öncesi adayları dinleyen ve sendikacılar, MHP Kartal Belediye Başkan Adayı Dr.Ahmet Çakıroğlu’nu dinlediler.
“Adaylar Projelerini Anlatıyor” konsepti içerisinde adayları gruplar halinde sendika ofisinde ağırlayan Eğitim-Bir-Sen yöneticileri MHP Kartal Belediye Başkan Adayı Dr.Ahmet Çakıroğlu’nu konuk ederek projelerini dinlediler.
Eğitim Bir Sen 4 No’lu Şube Başkanı Ali Yalçın; siyaset makamı hizmet makamıdır. Sivil toplum olarak iyiliklerin artırılması ve kötülüklerin engellenmesi için mücadele ediyoruz. Siyaset ile yaptığımız işin çoğunlukla örtüştüğünü görüyoruz. Siyasetin STK’ları önemsemesi kendi varlığı açısından vazgeçilmezdir. Çoğunlukla siyaset STK’ları kontrol etmeyi seçmektedir. Bunun için ise kendi STK’sını oluşturmaktadır. Biz siyasetin STK’sına karşıyız. Siyasetin STK’sı değil, sendikaların siyaseti olmalıdır. Sivil toplum bağımsızlığını muhafaza ettiği müddetçe kurumsallaşır. Memur-Sen’e bağlı sendikalar olarak; Türkiye’nin demokrasi mücadelesinden ders çıkaran ve bütün renklerin buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kuruluşuz. Memur-Sen’e bağlı sendikalardan Sağlık Sen sendikası da bu ay itibariyle Genel Yetkili sendika olmuştur. Sıra Eğitim Bir Sen’dedir. 15 Mayıs itibariyle yetkiye ulaşmak için Türkiye geneli yoğun bir gayret içerisindeyiz. Gündem şu anda yerel seçimlerdir. Onun için bütün siyasi partileri burada dinliyor ve ön yargıdan uzak, projelerine göre değerlendirme yapmak istiyoruz. MHP Türk siyasi hayatında 1950’lerden sonra var olmuş bir parti. Dr. Ahmet Çakıroğlu’nun Kartal’ın kent yönetimine ilişkin görüşlerini ve projelerini dinlemek için bir aradayız dedi.
MHP Kartal Adayı Dr Ahmet Çakıroğlu; kendisinin de bir sendikacı olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında Kartal Eğitim Araştırma Hastanesinde Baş Hekim Yardımcılığı görevini bırakarak siyasete, hizmete talip olduğunu söyledi. Uzun süre sendika (Türk Sağlık Sen) yöneticiliği yaptığını söyleyen Çakıroğlu; “Kartal hizmet farkını bizimle yaşayacaktır dedi. Kartal’da Dünyaca Ünlü Kadın Mimar Zaha Hadidi tarafından tasarlanan ve tasarımına milyon dolarlar verilen projenin Kartal için rantabıl olmadığını söyleyen Çakıroğlu, mümkünse bu projenin uygulanmaması için çalışacağım dedi.
Kartal’a ilişkin her konuda uzman bir kadro tarafından projelendirme çalışması yaptıklarını söyleyen Çakıroğlu; projelerimizi söylemek istemiyoruz. Bizim söylediğimiz projeler bir başkaları tarafından kendi projeleriymiş gibi sunuluyor. Takip edilmek güzel bir duygu fakat kopyacılığın önüne geçmek için projelerimizi gizli tutuyoruz dedi.
Eğitim konusunda eski eğitim yöneticilerinin de aralarında bulunduğu bir kadro tarafından projeler üretiyoruz. Okulların fiziki yükü okul idarelerin sırtından alınacaktır dedi.
Meclis Üyesi Adayları ile birlikte geldiği Eğitim-Bir-Sen ve Bem-Bir-Sen’de 2 saate yakın sendikacılarla bir olan Çakıroğlu’na, Eğitim-Bir-Sen’in Öğretmen Hatıraları kitabı hediye edildi.

Yorumlar kapalı.