Neden Gaziantep

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye kervanı saldırıya uğramaya devam ediyor.Terörün taşaronluğunu yapan PKK ile saldıran güç odakları Suriye meselesinde Ankara’ya geri adım attırmak istiyorlar.Gaziantep’teki bombalı saldırının en büyük nedenlerinden biride buydu. Suriye’yi kaybederlerse Orta Doğuda’ki durumları zora girecekdi.

Son yıllarda Türkiye’nin Orta Doğu’da insiyatif alması ”lokomatif ülke” haline gelmesi bölgemizde ve dünyada barışı tehdit eden ABD ve İsrail için hayati bir problem teşkil ediyor.

Orta Doğu’daki eski egemen güçlerini geri almak isterken, Türkiye’de de terör örgütü vasıtasıyla ”Kaos” yaratıp Türkiye’yi eski karanlık günlerine geri döndürmeyi amaçlıyorlar.Türkiye’ye; PKK vasıtasıyla ard arda saldırıp Ankara’ya diz çöktürmek amacıyla her türlü melun saldırıyı deniyorlar.

Her terör saldırısının ardından Suriye’yi işaret edip Beşar yönetimini PKK terörünün arkasındaki ”yardımcı oyuncular” arasındadır havasını vermeye çalışanlar ABD ve İsrail’in asıl güç odakları olduklarını gizlemeye çalışıyorlar.

Gaziantep’e yapılan saldırı Anadolu sermayesine yapılan bir saldırıdır.

Çünkü; Gaziantep üreten ve yükselen Türkiye’nin önemli bir merkezi.

Gaziantep Türkiye’nin en fazla ihracat yapan altıncı ili. Gaziantep’te eğitim alt yapısı üretime ve küresel ticarete göre şekillenir.

PKK ; Gaziantep’e saldırısıyla ”sizin başarılı ekonominizi en güçlü olduğunuz bölgeden vururuz” mesajını vermeye çalışıyor.

Gaziantep; Türk ve kürt kaynaşmasının en fazla yol aldığı ilimizdir .Suriye sınırında yer alan Gaziantep’de egemen olan kardeşlik havasını bozmak isteyenler Türkiye’ye terör ihraç ediyor.

Şemdinli’de ”cephe savaşı” denemesinde ”imha” edilme noktasına gelerek boyunun ölçüsünü alan ”kripto” örgüt en iyi bildiği kallleş yöntemlerle geri dönmeye çalışıyor.

Herzamanki gibi ,kiralık katil rolünü üstlenen , başkasının savaşını yapıp ,başkaslarının amaçlarına hizmet eden PKK , kana susamış yaratıkların baş vuracağı yöntemleri kullanarak, masum insanları öldürerek hangi kutsal davasına ulaşmış oldu?

Bayramı kana bulayan bu kalleş eylemle kürt’ü özgürleştirme davasının havarileri Gaziantep’te aralarında bebek ve çocuklarında olduğu masum insanları katlederekmi kürt halkını özgürleştirmiş oldu.

Terörle kürt sorunu arasındaki mesafe her geçen gün büyüyor.

Halk bu mesafeyi görüyor. ”Terörle mücadele, siyasetle müzakere ” güzel bir formüldü.

Terörün artmasına rağmen AK Parti hükümetinin ”Demokratik açılıma” ısrarla devam etmesi PKK’ nın insiyatif alanını daralttı. PKK terörü kürt sorunu bataklığında gelişti ve büyüdü. Bataklık büyük ölçüde kurutuldu.

PKK kürt sorunundan bağımsız bir varlık kazandı. Her türlü hain saldırılarına rağmen, milli mücadelemizde ”iftihar” sayfası açan Gaziantepliler gibi ”Asil ve asıl ” TÜRK milleti oynanmakta olan bu oyunu bozacak güçde ve karekterdedir.Gün !Birlik günüdür, beraberlik günüdür. Her türlü haince , kalleşçe saldırılara karşı tek yürek tek vücut olma günüdür.

O gün; ”BUGÜN”dür.

Yorumlar kapalı.