Sivas’lı Adaylarla Maltepe’de Dayanışma Gecesi

Abone Ol
Daha Fazla

   Maltepe Sivaslılar Derneği Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi’nde organize ettiği Sivaslı Adaylarla dayanışma gecesi yapıldı.
   Geceye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Edibe Sözen, Maltepe Belediye Başkanı ve Ak Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Fikri Köse, Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Ak Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Adem Göktaş, Maltepe Emniyet Müdürü Necmettin Pek, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Maltepespor Başkanı Hanifi Mutlu, Ak Parti Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Masiad Başkanı İlhan Özüpekoğlu, Cevizli Kültürspor Başkanı Gökay Ergün ve Yönetim Kurulu Üyeleri, DP Maltepe Belediye Başkan Adayı Aylin Özel, DP Maltepe İlçe Başkanı Atilla Çaycı, Şölen Çikolataları Sahibi Aset Çoban, Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani ALTUN, Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Öztürk Oral, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyesi ve Adayları ile birlikte çok sayıda Sivaslı katıldı. Gecenin sunuculuğunu da Mesut Mertcan yaptı.

   Dernek Başkanı Osman BOYRAZ gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi. ”Selam dostlar, canlar, erenler, kardeşler Sivasımızın degerli gönül erleri
sılada buluşmak için şeref verdiniz, hanemizi, gönlümüzü şen eylediniz….
   Hoşgeldiniz Gardaşlar…
   Maltepe Sivaslılar Dernegi’nin bu gecesinde sizlerle aynı ortamı yaşıyor olmanın mutluluğu içindeyiz… Şeref verdiniz… Hoşgeldiniz…
   Ben Kızılırmagın çamurunda büyüdüm, kepenek suyu severim.gönlüm madımak ister,pezik turşusu içerim.ruhum, gözüm, özüm, yigidodur. Yigitlerin harman oldugu şehri – diyar Sivaslıyım.
   BİZLER,sılanın yüreği burkuk ,memleket acısı,memleket özlemi ile yanan .anasını,babasını,yar ve yarenlerini Sivasımızın kara topraklarının bağrına emanet etmiş Yigidolarıyız… Atalarımızın ,dedelerimizin naaşlarını emanet etrtigimiz topraklarda yaşayan,sıla ya terfi eden gönül erleriyiz.
    Bugün.,sizlerle hem Sivası, hem Sivaslı gönül dostlarıyla selamlaşmayı, dayanışmayı, hasbehal etme günü gibi görmenizi isterim.
dilerim ve isterim ki şu şehri İstanbulda nerede ve kaç tane Sivaslı varsa hepsini doya doya öpmeyi,memleket hasretimi gidermeyi isterim.
İsterimki aşık veysel vursun saza, yigitler kalksın halaya,canı,cananı
gardaş ve arkadaşı ile bir olalım.birlikte olalım.

   MALTEPE sivaslılar dernegi olarak ,gönlümüzdeki arzu. tüm sivaslı kardeş ve hemşehrilerimizle biraraya gelebilmek,iyi günde kötü günde hayatı sürmektir.
   BUGÜN mahalli idareler seçimlerinin arefesindeyiz. Maltepe’de nufusu en yüksek,seçmen sayısı en fazla sivaslının oldugu Maltepemizde belediye başkanımızda Sivaslıdır. 5 yılda 121 projeyi hayata geçirerek tüm Maltepe’nin ittifakı olmuş,tüm Sivaslıların gururu olmuş belediye başkanımız Fikri Köse ile onurlu ,yeni bir yarış daha başlamıştır.tüm Sivaslılar elbette ve tabi ki hemşehrimiz Fikri Köse’ye destek sunmaktayız.kendisiyle gurur duyduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

   Sivas platformu başkanlıgında hep yeni ilklere imza atmış,sancaktepe ilçemizde de bir Sivas bayragı dalgalanmaktadır.
maltepedeki,kagıthanedeki,pendikteki,kartaldaki tüm Sivaslıların kalbi yine Sancaktepe’de atmaktadır. Sancaktepe Ak Parti Belediye Başkan Adayımız İsmail Erdem içinde, yolunun açık olmasını, tüm sivaslıların yanında oldıugunu,sivaslıların gururu olmak için çok çalışmasını temenni ediyor,kendisine başarılar diliyoruz..

   Degerli dostlar, sılada memleket hasreti yaşamak zordur. Sılanın insanlara kazandırdığı yegane duygu hemşehrileriyle kişilerin memleket havasını yaşamalarıdır diye düşünüyorum,
   Derdimiz İstanbul’daki ,Maltepe’deki Sivaslıların çocuklarına Sivası ,geleneklerimizi, örfümüzü, ananelerimizi unutturmamaktır. Büyüklerimizin, agabeylerimizin bize öğrettiklerini aynen yeni nesillere sunmak hedefimizdir.
   Malum Sivassporumuzun mucize başarılarıyla İstanbul’daki Sivaslı’lar, Türkiye’deki tüm Sivaslılar ile yurt dışındaki Sivaslılar büyülü,muhteşem bir onur ve gurur yaşamaktadırlar.bizlere bu kadar büyük onur yaşatan başta Sivas Valisi olmak üzere Sivasspor başkanımız sayın Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyelerine ne kadar teşekkür etsek azdır.
   Başımız sılada dik, gönlümüzde yürüyen bir onur, kalbimizde Sivas sağolun, varolun.
   Büyük sivas projesininde kapısını araladınız. Yüreginize gönlünüze saglık
Bugün sizlerle aynı onuru yaşadıgım için son derece gururluyum. Asaletinizle ,zerafetinizle gönlümüzü feth ettiniz” dedi.
   Maltepe Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse’ye isminin yazılı olduğu bir Sivasspor Forması hediye etti. Edibe Sözen, Fikri Köse, Mecnun Odyakmaz, İsmail Erdem ve Yusuf Büyük’e birer plaket verildi.

Maltepe Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulunda; “Osman Boyraz (Başkan), Ayhan Yıldırım, Erkan Doğan, Süreyya Arslan, Fikret Meral, Ayhan Karaca, Hayrullah Akyol, Hüseyin Doğan, Cihangir Topal, Hayati Canik, İsmail Petek, Hakkı Köse, Kemal Karakuş, İbrahim Uludoğan, Erdoğan Arslan ve Mustafa Yılmaz yer alıyor.

Yorumlar kapalı.