Ahmet Turgut Cuma Namazı’nı Maltepe’de Kıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Milliyetçi Hareket Partisi ‘MHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Turgut Cuma Namazı’nı Maltepe Camii’nde kıldı.
   Vatandaşlarla bir süre cami bahçesinde sohbet eden Ahmet Turgut kendisi hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.

Ahmet Turgut ”Promer Planlama Yüksek Şehir ve Bölge Plancısıyım, 1989’da Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünden mezun olan olup, aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde 1994’te yüksek lisans eğitimini tamamladım.

1990’dan itibaren kurucu ortağı olduğum firma bünyesinde çeşitli planlama ve proje çalışmalarında görev aldım.

1991’de TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanlığı görevine seçildikten sonra, bu görevini 5 Haziran 2007’ye kadar sürdürdüm.

Planlı kalkınma, düzenli kentleşme, yerel yönetimler, yaşanılabilir bir çevre, doğal ve kültürel varlıkların korunması, konut sorununun çözümü, ulaşım politikaları oluşturulması konularında çalışmalar yürütüp, meslek alanına giren konularda yasama faaliyetleriyle ilgili çok sayıda uzmanlık raporunun hazırlanmasında görev aldım.

2001-2006 yılları arasında İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Turgut, 2005-2006 eğitim yılından itibaren YTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde ders veriyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.