yavuz demirgil

3 Aralık dünya engelliler günü kutlu olsun

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Basın Yayından sorumlu Başkan Yardımcısı Yavuz Demirgil, 3 Aralık dünya engelliler günü ile alakalı bir basın açıklaması yaptı. Demirgil mesajında “1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş; bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık Gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. O zamandan beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Engelsiz bir yaşam için her geçen gün bizler yoğun çabalar harcasak da; Terör, Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, Trafik Kazaları, Çevre etkenleri engelliliği artıran unsurlar olarak önümüze çıkmaktadır. Bütün bu etkenleri ortadan kaldırmak için toplantılar, sempozyumlar, açılımlar yapıldı hatta yapılma ya da devam edecek ama sonuç ne yazık ki değişmeyecek.

Bu işin Çözümü bellidir aslında “SEVGİ” başka bir çözümü yok. İnsanı, doğayı ,toplumu ,yaşamı ve yaşamayı seven bir insan başkasına zarar verebilir mi ? Peki bizim dinimiz sevgi, hoş görü dini değil midir ? Bu ve bunun benzeri soruların cevaplarını aslında hepimiz biliyoruz dünyada biliyor.

Peki o zaman Terör neden var, Trafik kazalarının, Hız sınır ihlali , Alkollü araç Kullanımı ,Uyuşturucu, çevre etkenlerinin neden önüne geçemiyoruz.?

Değerli dostlar gelin birlik olalım Ülkemiz için, Devletimiz için insanca yaşamak için; Çünkü Birlikten güç doğar ,sevgi doğar ,aşk doğar ve hiçbir sorun aşılmaz olmaz. Gelin insanların Etnikkökenine, inancına, görüşüne, Görünüşüne bakmadan dostça sevgiyle yaklaştığımız örnek bir gün olsun 3 Aralık engelliler günü.

Bu duygu ve düşünceler ile 3 Aralık dünya engelliler Günü Kutlu olsun.

Yorumlar kapalı.