Belediye’de 85 İşçi’nin Görevine Son Veriliyor

Abone Ol
Daha Fazla

29 Mart yerel seçimlerinin ardında iş başı yapan Maltepe Belediyesi’nde yeni görev dağılımları ve işten çıkarmalar başladı.

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin imzasıyla işçilere gönderilen yazılı tebligatla iş akitlerinin bir ay içerisinde feshedileceği bildirildi.

Gönderilen tebligatta ”5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesinin 3 fıkrası gereğince tam zamanlı olarak çalıştırılmak üzere Başkanlık makamı ile imzaladığınız sözleşmenin 13.maddesinin C fıkrasında ‘Taraflar bir ay önce ihbar etmek şartıyla sebep göstermeksizin sözleşmeyi feshedebilir’ denilmektedir. Bu nedenle yazımızın size tebliğ edildiği tarihten itibaren bir ay sonra sözleşmenin feshedileceği hususunda bilgi edinilmesi rica ederim” açıklamasına yer veriliyor.

Ellerine tebligat ulaşan ve neye uğradıklarını şaşıran işçiler ise AK Parti döneminde işe alınan 85 sözleşmeli işçinin bu şekilde işten çıkarılmasına tepki gösterdi. İşçiler, Belediye Başkanı seçilen Mustafa Zengin’in görevi devraldığında kimsenin işten çıkarılmayacağını ve kimsenin mağdur edilmeyeceği açıklaması yapmasına rağmen bu şekilde işten atılmalarının etik olmadığını söyledi.

Yorumlar kapalı.