Öğrenciler 23 Nisan’da Başkanlık Koltuğunda

Abone Ol
Daha Fazla

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in Koltuğuna Oturan, temsili Belediye Başkanı Adnan Kahveci İlköğretim okulu öğrencisi Ahmet Küçükdere, öncelikli olarak Maltepe ile ilgili problemleri masaya yatırdı.

Beraberinde Okul Müdürü Mustafa Cici, Öğretmenleri ve öğrenci arkadaşları ile birlikte Maltepe Belediyesine gelen Adnan Kahveci İlköğretim Okulu öğrencisi Ahmet Küçükdere, bir süreliğine koltuğa otururken, Başkan Zengin de Belediye çalışmaları ile yardımcı oldu.

Daha sonra telsizi eline alan küçük Başkan, yetkilileri anons ederek ilçedeki sorunlarla ilgili bilgi aldıktan sonra yetkililere talimatlar verdi. Başkan olsa öncelikli olarak yeşil alanlara önem vereceğini söyleyen Adnan Kahveci İlköğretim Okulu öğrencisi Ahmet Küçükdere, çocuklara yönelik eğitim faaliyetleri yapılmasının önemini vurgulayarak park ve spor alanlarının arttırılması gerektiğini söyledi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, 23 Nisan dolayısı ile kendisini ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere yönelik olarak öncelikle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutladı. Çocukların ufkunun geniş, hayallerinin büyük olması gerektiğini belirten Başkan Zengin “Derslerinize çalışıp başarılı olacaksınız. Milli değerlerine sahip çıkan, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda iyi birer insan olacaksınız” dedi.

23 Nisan dolayısı ile Maltepeli üç yüz öğrenciyi Anıtkabire götüreceklerini belirten Başkan Zengin, temsili Başkan Ahmet Küçükdere’ye Belediyecilikle ilgili bilgilerde verdi. Özellikle altyapının şehir ve insan açısından ne kadar önemli bir hizmet olduğuna değinen Zengin, Belediyenin insanın nikâhından ölümüne kadar yaşamının her safhasında insana hizmet verdiğini söyledi.

Daha sonra başkanlık koltuğunu tekrar devralan Başkan Mustafa Zengin, okul müdürü, öğretmen ve öğrencilere günün anısı olarak çeşitli hediyeler takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar kapalı.