23 Nisan Gösterileri Maltepe YSM’nde Yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilcilikler ile Maltepe’de törenlerle kutlandı. Maltepe’de ki etkinlikler çerçevesinde 275 Öğrenci Öğretmenleri ile Anıtkabiri ziyarete giderken, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin de Maltepe’de ki etkinliklere katılarak çocukları yalnız bırakmadı.

Maltepe’de ilk tören meydandaki Atatürk anıtında yapıldı. Törene Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ile birlikte, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Garnizon komutanı Salih Ulusoy, İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Pek, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri yayla sanat merkezinde gerçekleştirilen programla devam etti.

Programda bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ‘’ Ulu önder Atatürk’ün Çocuklarımıza armağan ettiği bayramı büyük bir sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin 85. yılında ilkelerin doğrultusunda bize hedef olarak gösterdiğin çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine ülkemizi çıkarmak için büyük bir gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz. İşte bir millet bayramında yine eğitim ordumuzun neferi olarak çocuklarımızla birlikteyiz. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutluyorum ‘’ dedi.

Yapılan diğer konuşmaların ve okunan şiirlerin ardından sahneye çıkan Gürcistan – Tiflis halk oyunları ekibi, yöresel oyunlarıyla izleyicileri büyüledi.

Daha sonra sahneye, Halk oyunları yarışmasında Türkiye ikincisi olan Güzin Dinçkök Okulu Halk oyunları ekibi çıktı. Büyük bir ustalıkla farklı yörelerden oyunlar sergileyen öğrenciler, deyim yerindeyse büyüklerine taş çıkarttı. Güzin Dinçkök Okulu Halk oyunları ekibi gösterdikleri performansla izleyicilerden büyük alkış aldı.

Yorumlar kapalı.