Vali Güler İl Genel Meclis Üyeleriyle Toplandı

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Valisi Muammer Güler, 29 Mart 2009 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda yeniden oluşan İstanbul İl Genel Meclisi üyeleri onuruna bir tanışma kokteyli verdi.

Cankurtaran’da bulunan Kalyon Otel’de düzenlenen tanışma kokteylinde davetlilere hitap eden Vali Muammer Güler yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”İstanbul İl Genel Meclisinin Değerli Başkanı, Değerli Grup Başkan Vekillerimiz,11.Dönemde İstanbul’u temsilen bütün Genel Meclisimizde görev alan Değerli İl Genel Meclisi üyeleri, Değerli Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcıları, Değerli Daire Başkanları bu çok mütevazi buluşmada teşriflerinizle bizleri onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Öncelikle yeni seçilmiş olmanızdan dolayı sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.
Evet, İstanbul’ da görev almak çok önemli bir husus arkadaşlar. Gerçekten de bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek hepinizin üzerinde önemle duracağı bir husus olacaktır.

İstanbul için gerçekten yapılacak çok şey vardır. Kaynaklarımızın arttırılması bunların başında gelir. Ama geçmiş dönemde her şeye rağmen bir birliktelik İstanbul’ u ilgilendiren konularda bir oy birliği sağlandı. Bu çok önemsenecek bir konudur. İstanbul’la ilgili konularda sabaha kadar tartışın ama doğrularda İstanbul’ un menfaatinde buluşun. Bunu yapacağınıza inanıyoruz.

Eğitimde, Sağlıkta, Tarımda, Sporda, Kültürde, Çevrede önemli işler yapılması lazım. Bir de bu dönemin çok önemli bir nezih görevi daha var; “2010 Avrupa Kültür Başkenti” İstanbul’da bu manada da çok önemli işlerin yapılacağı bir dönemdir. 39 İlçemizle yeni güç kazandık. Meclisimizin de sayısı arttı, güzel hizmetler yapacağımıza inanıyoruz. Yeter ki birbirimize karşı sevgi, saygı, hoşgörü içerisinde bulunabilelim. Ve İstanbul’ un menfaatlerinde buluşabilelim.

Değerli arkadaşlar,hepiniz için ayrı ayrı hayırlı olmasını diliyorum. Partilerimiz için, ailelerimiz için ve İstanbul için Sevgiler, Saygılar sunuyorum”

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin KOÇAK ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

”Sayın Valimiz,11.Dönem İl Genel Meclisi çalışmalara başladı. Başkanlık Divanını, Divan üyelerini, Komisyonlarını ve Encümenlerini seçmiştir.

Sizin Başkanlığınızda Siz Özel İdaremizin başı ve tüzel kişiliğin temsilcisisiniz.10.Dönemde İl Genel Meclisimiz sizin öncülüğünüzde; Eğitimde, Sağlıkta, Tarımda, Sporda Kültür ve Sosyal Hizmetlerde büyük başarılara imza atmıştır.

11.Dönemde yine aynı kararlılık ve heyecanlılık içinde yine sizin önderliğinizde bu çalışmalarını devam ettirmek azim ve kararındadır.

Bu Meclisimizin yine aynı şekilde her iki parti grubunda bayan üyelerimizin çokluğu da bu meclisin ayrıca bir güzelliğidir. Bunu da burada huzurlarınızda ifade etmek istiyorum. Biz değişik Partilerden ama ağırlıklı olarak iki partimizin Grup üyeleri olarak İl Genel Meclisinde büyük bir uyum içerisinde, heyecanla çalışmalara başlamış durumdayız. Bugün bu tanışma kokteyline sizin katılımınız bu meclise ayrıca güç verecektir, heyecan vermiştir. Ben bu vesileyle bu beraberlik ve birlik içerisinde çalışma ruhunun 11. Dönem sonuna kadar devam etmesini temenni ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

”Bu çalışmalarda Meclise büyük katkı sağlayan İl Özel İdaremizin Genel Sekreterini, Genel Sekreter Yardımcılarını ve Daire Başkanlarını ayrıca huzurlarınızda tebrik ediyor, onlara da teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün Meclis üyelerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum”

Vali Muammer Güler’in verdiği kokteyle; İl Genel Meclisi Başkanı H.Hüsamettin KOÇAK’ın yanı sıra, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, AK Parti Grup Başkan Vekili Cemal ÖZDEMİR, CHP Grup Başkan Vekili Orhan ÖRKMEZ, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı.

Yorumlar kapalı.