“Federasyonu Göreve Çağırıyoruz”

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor Futbol Takımı Kırşehir deplasman maçına giderken 9 Maltepesporlu futbolcu keyfiyetle hareket edip kampı terk etmiş ve Kırşehirspor maçına gitmemişlerdir.

Bunun üzerine Maltepe Spor Kulübü avukatları devreye girerek, konuyla ilgili tutanaklar düzenleyip ve bir örneğini de futbol federasyonuna gönderdiler.

Maltepespor kümeden düşmesi kesinleşmiş bir kulüp ancak ligi hiçbir şaibeye bulaşmadan, kendi gücüyle mücadele ederek, kimin küme düştüğü, kimin şampiyon olduğuna bakmaksızın maçlarını tamamlaması gereken bir Kulüp.

Başkanı ve yönetimi de Maltepespor tarihine bir leke düşmesini önlemek için tüm önlemleri almaya çalışan, iyi niyetli, sporu seven güzide insanlar.

Şimdi Türkiye Futbol Federasyonu’na soruyorum

Bu 9 Maltepesporlu futbolcu Kırşehirspor müsabakasına gelmeyerek, keyfiyetlerini ortaya koyarak, Maltepespor’u bir şaibenin altına itmiyorlar mı?

Kırşehirspor Maltepespor maçı şans oyunlarında yer almıyor mu?

Şampiyon yada küme düşecek takımları bu maç ilgilendirmiyor mu?

Bu maça gelmeyerek, keyfiyet ortaya koyan futbolculara federasyonun tahsis edeceği bir ceza var mıdır?

Futbolcu alacakları için kulüplerin elini kolunu bağlayan, tüm gelirlerine haciz koyan, futbolcu sözleşmelerini iptal eden, Türkiye Futbol Federasyonu futbolculara karşı kulüpleri nasıl korumayı düşünüyor?

Şimdi bu 9 futbolcuya verilecek ceza yada ceza verememenin vebali kimin üzerinde olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu’nu bu manada derhal göreve davet ediyorum. Bir futbolcu istediği maça çıkacak, istemediği maça çıkmayacak bu nasıl bir uygulama, bu nasıl bir yönetmelik, bu nasıl bir futbol anlayışı, bu nasıl bir sözleşme anlayışı? Sözleşme sadece futbolcuları mı korur?

İşte Maltepespor’un 9 futbolcusu görevinin başına gelmemiş Maltepespor Kırşehirspor deplasmanına 9 oyuncusu eksik gitmiştir.

Görevini yapmayan bu futbolculara ne federasyonun, ne de Maltepespor kulübünün yapacağı bir cezai yaptırım yoktur.

Şimdi Türkiye Futbol Federasyonu bu konuyu gündemine alıp, Türk Futbolundaki bu çirkinliğe son verecek düzenlemeleri yapmalıdır, değilse Türkiye’de futbol şaibelerle devam edecektir.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.