Maltepe’den MARDİN’in Bilge Köyü’ne Yardım

Abone Ol
Daha Fazla

MALTEPE BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA YARDIM ELİ
44 kişinin hayatını kaybettiği Mardin Bilge Köyü’ne Maltepe Belediyesi yardım elini uzattı.

Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, her yerde olduğu gibi burada da en masum kişilerin çocuklar olduğunu ifade ederek bir yardım kampanyası oluşturdu. Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyü’ndeki saldırı sonucu yetim ve öksüz kalan çocuklar için toplanan oyuncak, giyim eşyası ve kitaplardan oluşan yardım kamyonu bu gün yola çıktı.

Yardım kamyonu yola çıkmadan önce basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Zengin, çocuklarımızın geleceğimizin ve Cumhuriyetin teminatı olduklarını hatırlatarak, onlar için bir nebzede olsa fayda sağlayabilir ve ihtiyaçlarına katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize diye konuştu. Zengin, konuşmasını, cehaletin önünü ancak eğitimle keseriz sözleriyle tamamladı.

Maltepe’den Mardin bilge köyüne gönderilen yardımlar valilik sosyal yardımlaşma vakfı’nca köyde yaşayan çocuklara dağıtılacak.

Başkan Zengin, Başkan Yardımcıları Dilek Çelik ve Nail Çiftçi, Meclis üyeleri Adem Kaya, Selma Oya Akay, Nimet Karabulut, Zeki Şahin ve personel ile birlikte yardım kamyonunu yolcu etti. Yardımlar Bilge Köyü’ne ulaştırılarak bizzat çocukların ailelerine teslim edilecek.

Yorumlar kapalı.