Bahar Temizliği Fındıklı’dan Start Aldı

Abone Ol
Daha Fazla

Bahar aylarını yaşadığımız şu günlerde Maltepe Belediyesi "Altın İlçe Maltepe" sloganı ile çalışmalarına hız verdi. Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde detaylı bir temizlik kampanyası başlatıldı. Fındıklı Mahallesinden start alan temizlik kampanyasında, Başkan Mustafa Zengin vatandaşların sorunlarını dinleyerek yakından ilgileneceğini söyledi.

BAŞKAN YOLLARI YIKADI
Temizlik kampanyası için Fındıklı muhtarlığı önünde küçük bir tören düzenlendi. Törene katılan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Belediye personeli, temizlik işçileri ve vatandaşların tek tek elini sıkarak sohbet etti. Daha sonra su hortumunu eline alarak yolları yıkayan Başkan Zengin, kampanyanın startını verdi.

Haziran ayı sonuna kadar sürecek olan Bahar Temizlik Kampanya’sında 18 mahalle genelinde adeta temizlik harekâtı yapılacak. Maltepe Belediyesi’ne bağlı temizlik işçileri tarafından mahalle araları ve sokaklarda kaldırım boyama, süpürme ve yıkama işlemi yapılacak. Aynı zamanda eski konteynırlar tamir edilerek boyanacak ve yıkanacak. Kampanya Fındıklı Mahallesi’nden başlayarak Altıntepe Mahallesi’nde son bulacak.

MUHTAR KAYGUSUZ ‘’ EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ OKUL ‘’
Fındıklı mahallesinden başlayan Temizlik kampanyasında yapılan işleri yakından takip ederek bilgi alan Belediye Başkanı Mustafa Zengin, vatandaşlarla da bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Daha sonra Fındıklı Mahallesi muhtarı Yaşar Kaygusuz’u ziyaret eden Başkan, muhtardan mahalle ile ilgili taleplerini aldı. Bazı sokak ve caddelerde asfalta ihtiyaç olduğunu söyleyen muhtar Kaygusuz, öncelikli sorunlarının ilköğretim okulu olduğunu belirterek Başkandan bu konuda yardımlarını beklediğini ifade etti.

Muhtar Yaşar Kaygusuz’u dikkatle dinleyen Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, asfalt alımlarına başladıklarını söyleyerek yakın zamanda yollardaki bu problemleri çözeceklerini belirtti. Okul için ise arazinin hazır olduğunu hatırlatan Başkan, okulu bağış yolu ile yaptırmayı düşündüklerini ifade ederek mümkün olan en kısa sürede mahalle halkının okullarına kavuşacaklarını söyledi. Daha sonra aynı binada hizmet veren ismek kurslarını, internet odasını ve kütüphaneyi gezen Başkan, yetkililerden bilgi aldı.

ENGELLİ VATANDAŞA MÜZİK ALETİ SÖZÜ
Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, muhtarlık çıkışında çocuğu ile birlikte kendisini bekleyen engelli bir vatandaşın yanına geldi. Düğün salonlarında müzik aleti çalarak geçimini sağladığını fakat enstrümanının eskidiğini söyleyen engelli vatandaş Başkan Zenginden müzik aleti talep etti. Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ise bu konuda kendisine yardımcı olacağını ifade etti.

Yorumlar kapalı.