"Fındıklı Halkına Gönüllü Avukatlık Yapacağım"

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Fındıklı Mahallesi’nde bulunan üç sokaktaki baz istasyonu nedeniyle lösemi olan kişilere Av.Turgay Özcan sahip çıktı.

Mahallelinin sokak içerisine kurulan baz istasyonları nedeniyle korku içerisinde yaşadıklarını ve dava açacak imkanlarının olmaması üzerine Avukat Turgay Özcan avukatlık ücreti talep etmeden Fındıklı halkı adına dava açacaklarını söyledi.

Şimdiye kadar çocuklarda dahil olmak üzere baz istasyonları kurulduktan sonra 7 kişinin lösemiden hayatını kaybettiği Fındıklı’da şuan dahi lösemili çocuklar ve yaşlılardan oluşan kişilerin tedavi gördüğünü söyleyen ve baz istasyonlarının kaldırılması için çalmadık kapı bırakmadıklarını ifade eden mahalleli kadınlar, mahalleyi ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’den baz istasyonlarının kaldırılması için kendilerine yardımcı olmalarını istemişlerdi.

Av. Turgay Özcan burada Fındıklı Mahallesi’nde bulunan mağdurlardan avukatlık ücreti talep etmeden gönüllü avukatlıklarını yapacağını söyleyerek, “ Önemli olan daha fazla can kaybı yaşanmamasıdır. Her gün kanser olacak mıyım korkusu ile yaşamak her gün ölmek ile eş değerdir. Maltepe Belediyesinin bu istasyonların kaldırılması için yazışmalara başladığını öğrendim. Bende avukat olarak Fındıklı Halkı’nın yanında olacağım. Sağlık en başta gelen unsurdur” dedi.

Yorumlar kapalı.