Daha Aydınlık Bir Üsküdar İçin "Üsküdar Belediyesi & Ayedaş Elele"

Abone Ol
Daha Fazla

Üsküdar Belediyesi, Ayedaş işbirliği ile ”Daha Aydınlık Bir Üsküdar” kampanyası başlattı. Kampanya dâhilinde Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Ayedaş Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu arasında bir protokol imzalandı.

Protokol törenine ayrıca Üsküdar Belediyesi adına Başkan Yardımcıları Ali Rıza Şenbabaoğlu, M. Hakan Büker, Hasan Ekmen, Ömer Saraç ve Şadan Özkaya ile Meclis Başkan Vekili Mustafa Demiral, Ayedaş Genel Müdür Yardımcısı Sinan Çavuşoğlu ve Sistem İşletme Müdürü Ayhan Boyacı katıldı.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, zamanında yapılmayan planlamalar nedeniyle vatandaşların sıkıntı yaşadıklarını belirterek mevcut işbirliğinin Üsküdar Belediyesi ile Ayedaş arasında bir planlama temelini oluşturduğunu, bundan sonra Üsküdar’daki aydınlatma çalışmaları için Ayedaş ile sürekli bir işbirliği sağlanacağını ifade etti. Mustafa Kara ayrıca, kamu kurumları arasında işbirliğinin önemine değinerek yapılan ortak çalışmalar sayesinde kamu kaynaklarının daha verimli kullanılmasının sağlanacağını, yapılan protokol sayesinde Üsküdar genelindeki iki binden fazla sokaktaki arızalı ve az aydınlatan armatürlerin değiştirileceğini belirtti.

Ayedaş Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ise aydınlatma çalışmalarının herkesin sağlığı için büyük önem taşıdığını, yapılan protokol ile Üsküdar genelinde 7 bin elektrik direği kontrolü yapılacağını, bu çalışma için 1,5 milyon TL’lik yatırım ayırdıklarını ifade etti. Ayedaş Genel Müdürü Leventoğlu ayrıca 4-5 ay içinde başlanacak çalışma kapsamında vatandaşların artık ne abonelik ne de fatura itirazı gibi konularda bölge müdürlüklerine gitmesine gerek kalmadan tüm işlerini telefonla halledeceklerinin müjdesini verdi.

Konuşmalar sonrası Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Ayedaş Genel Müdürü Halil İbrahim, Ayedaş bakım aracına binip kontak çalıştırarak kampanyaya start verdiler. Protokol töreninde ayrıca Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ayedaş Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu’na bir şilt ve tablo hediye etti.

Yorumlar kapalı.