CHP-MALTEPE-DE-DÜĞÜN-GİBİ-DEVİR-TESLİM-KATILIMCI-MALTEPE-1-519x350

CHP MALTEPE’DE DÜĞÜN GİBİ DEVİR TESLİM

Abone Ol
Daha Fazla

Pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı seçimlerinde alınan sonuçla Engin Özkan düzenlenen tören ile görevi Zeynep Babacan’dan devr aldı.

CHP MALTEPE’DE DÜĞÜN GİBİ DEVİR TESLİM

İlçe Başkanlığı binası koridorunda düzenlenen devir-teslim törenine yüzlerce partili katıldı. Düzenlenen törende konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe eski Başkanı Zeynep Babacan konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Partimiz içinde yapılmış olan demokratik yarışta, Engin Özkan kardeşim ile birlikte Pazar günü kim bayrağı devir alacak yarışındaydık, 2015 yılında büyük bir onur ve sizlerin teveccühü ile aldığım görevimi yine onurla Engin Özkan arkadaşıma devir edeceğiz.

Sonuç olarak Engin Özkan ve yönetimine yürekten başarılar diliyorum. Allah utandırmasın ve yolunu açık etsin. O bizim burada genel başkanımızı temsil ediyor. Bizlerin yapacağı burada ona katkı sunmak, Engin Özkan ve yönetiminin başarısı Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanımıdır.

O yüzden daha önce de söylediğim gibi bizlere ne görev verilirse ve üzerimize ne düşerse, partimizin terbiyesi ve partili olma sorumluluğu ile görevimizi gücümüzün son noktasına kadar yerine getireceğiz.

2019 gibi çok önemli bir süreç var hepimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Hep beraber kol kola yan yana ve omuz omuza bu süreçte sayın başkan ve yönetimine sahip çıkacağız. Burada sözlerime son verirken siz değerli örgütüme, birlikte çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma Belediye Başkanımız Ali Kılıç’a başkan yardımcılarına ve meclis üyelerimize bir kere daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlerle çalışmak onur ve gururdur bunu bana yaşattığınız için de teşekkür ediyorum” dedi.

Zeynep Babacan’ın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan konuşmasında şunlara değindi “ Öncelikle sizlerin huzurunuzda görevi devir aldığım Zeynep Babacan Başkanıma teşekkür ediyorum. Partimizi en iyi şekilde temsil etti. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Partimizin başarısı için mücadele etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi tarihi açısından Maltepe Örgütü olarak önemli bir sınav verdik. Saygı ve sevgiyle, belki de Türkiye’de en 411 delege ile yüksek katılım ile çok önemli bir sınav verdik. Tüm Türkiye bunu gördü. Demokrasiye
olan inancımızla yola çıktık ve asla bu inancımızdan şüphe etmedik. Birileri şunu söyledi, önemli olan kazanmaktır dedi, kazanmak için kazanacak olanların yanında durun dedi. Ama biz ve sizler önemli olan inandığınız için mücadele etmenin gerekli olduğunu ve bundan sonuç alınabileceğini gösterdi. Hepinize saygılar sunuyor ve teşekkür ediyorum.

Tüm Türkiye ve İstanbul için tarihi önemli bir kongre, ne söylenirse söylensin şunu gördük birlikte durursak, inanırsak, kavga etmezsek kendi içimizde ve hep birlikte mücadele edersek başarılı olabiliyoruz.

Yolumuz çok uzun önümüzde zor günler var, bakın hafta sonu bir K.H.K çıktı ve bir iç savaş kararnamesi gibi duruyor. Bunlarla mücadele edeceğiz. Ülkemizin ekonomik sorunları var. Şehrimizin sorunları var bunlara dair çözüm önerileri üreteceğiz ve bunların hepsini birlikte yapacağız.

Maltepe’de de Hak Hukuk Adalet sonuna kadar geçerli olacaktır bundan kimsenin en ufak şüphesi olmasın. Hiçbir partili arkadaşımız asla ve asla ötekileştirilmeyecektir. Kimse şundan şüphe etmesin bunlar ekipleriyle geldiler. Tabi ki ekip arkadaşlarımız ve güvendiğimiz insanlar olacak. Ama bizim için önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi örgütüdür.  Yani kimse arasında en ufak fark yoktur.

Sonuç olarak bizler Türkiye’ye Demokrasi dersi vermeye çalışıyoruz, bizlere verdiğiniz bu görevi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Bu makamlar gelip geçici, bütün kararları ortak vereceğiz arkadaşlar. Bizler Sosyal Demokratız lider kültürü yaratmayız. Liderlerimize inanır ve arkasında dururuz ama yanlış yapıyorsa da yanlışını söylemekten geri durmayız.

Örgütümüzü yarından itibaren seçim olacakmış gibi hazırlamamız lazım, en kısa zamanda toplantılarımızı yapacağız ve komisyonları oluşturacağız. Burada bulunan ve bulunmayan herkesin komisyonlarda görev almasını rica ediyorum. Bu örgüt sizlerin ve hepimizin. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yani Maltepe İlçe Örgütüne sahip çıkarsak, Maltepe’ye ve Türkiye’ye sahip çıkabiliriz. Birlikteysek güçlüyüz diyoruz. Sizlerin huzurunuzda Zeynep Hanıma da teşükkür etmek istiyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.