CHP MYK Üyeleri Belli Oldu

Abone Ol
Daha Fazla

CHP PM (Parti Meclisi) bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bugün ilk toplantısını gerçekleştiriyor.

PM, genel sekreter ve genel sayman ile diğer MYK(Merkez Yönetim Kurulu) üyelerini seçiyor.

CHP Genel Merkezi’nde saat 11.00’de başlayan toplantıda 80 kişilik PM, MYK üyelerini belirleyecek. MYK, Genel Başkan, Genel Sekreter, Genel Sayman, 4 Genel Başkan Yardımcısı, 4 Genel Sekreter Yardımcısı ve 9 üye olmak üzere 20 kişiden oluşuyor.

GENEL SEKRETER ÖNDER SAV

PM üyeleri ilk olarak "genel sekreter" ve "genel saymanlık" için ayrı ayrı oy kulladı. Genel Sekreter Önder Sav, Genel Sayman ise Faik Öztrak oldu.

GÜRSEL TEKİN YOK

Kulislerde, Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve Haluk Koç’un MYK’da Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaları bekleniyordu.

Ancak Gürsel Tekin hazırlanan MYK listesinde yer almadı.

İŞTE MYK’DAKİ İSİMLER

Faik Öztrak, Şahin Mengün, Umut Oran, Abdülrezzak Erten, Gökhan Günaydın, Hüseyin Karakoç, Önder Sav, HakkI Süha Okay, SühEyl Batum, Gülsüm Bilgehan, Haluk Koç..

Genel Başkan Yardımcılığı içinse Süheyl Batum veya Faik Öztrak’ın isimleri geçiyor. Okay’ın, kurultay öncesinde Mustafa Özyürek’in yürüttüğü CHP Sözcülüğü görevini üstlenmesinin de kesinleştiği ifade ediliyor.

ÖNDER SAV’IN YARDIMCILARI

Önder Sav’a yakın isimlerden Tekin Bingöl’ün Genel Sekreter Yardımcılığına atanacağı, Prof. Dr. Oğuz Oyan, Gülsün Bilgehan ve Prof. Dr. Oya Araslı’nın da bu görev için alternatif olarak düşünülen isimlerden olduğu ifade ediliyor.

MYK’NIN DİĞER 9 ÜYESİ

Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur, Prof. Dr. Necla Arat, Prof. Sacid Yıldız, Şahin Mengü, yeniden seçilen Mehmet Ali Özpolat, Mahmut Duyan, Malik Ecder Özdemir, Prof. Dr. Osman Coşkunoğlu ve Prof. Dr. Hurşit Güneş’in de MYK üyeliklerine getirilmesi bekleniyor.

SENCER AYATA BİLİM PLATFORMU BAŞKANLIĞI’NA

Bilim Yönetim ve Kültür Platformu Başkanlığı’na ise ODTÜ Sosyoloji öğretim üyesi olan Prof. Dr. Sencer Ayata’nın getirileceği öğrenildi.

Yorumlar kapalı.