Hanifi Mutlu’dan Memleketine Kan Bankası

Abone Ol
Daha Fazla

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Lütfi Akar ve Kızılay Maltepe Şube Başkanı Hanifi Mutlu Elazığ’da bir kan merkezi ve lojistik merkezi oluşturulması için incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’da gittiler.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ”Elazığ’da önemli yerlerimiz var. Burada uzun zamandır da düşündüğümüz bölgesel kan merkezi yapılması yönünde bir planımız vardı. Çok tartışılan bu konu için bir çözüm bulamamıştık. İnşallah valimiz önderliğinde çözüm bulmuş olacağız.

İstanbul’da bir işadamı olan ve aynı zamanda Maltepe Şube Başkanımız Elazığlı Hanifi Mutlu beyi bir yatırımcı olarak getirdik. Kan merkezimizin Hanifi bey inşallah yapacak. Gezip göreceğiz eğer karar verilirse, elimizde tek tip projeler var, onlardan uygun görüleni valimize arz edeceğiz. Talimatlarını alıp ona göre kendimizi yönlendireceğiz.” dedi.

Vali Muammer Erol ise Genel Başkanın ziyaretinin bir çalışma ziyareti olacağını; bu ziyaret sonucunda Elazığ için hayırlı olacak bir iki adım ve kararla günü tamamlamayı düşündüklerini ifade etti.
Merkezi’ni ve bölge kan merkezi kurulması düşünülen alanı gezdi.

Vali Erol, Elazığ ve bölgenin ihtiyacına uygun yeni bir lojistik merkezinin oluşturulmasına konusunda bir karar verileceğini umut ettiğini belirterek, böyle bir kararda Valilik olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Küçükali de gezdikleri deponun büyük çapta tamire ihtiyaç olduğunu gördüklerini; gerçekten Elazığ ve bölgeye yakışacak bir yer olduğunu tespit ettiklerini; kısa zamanda oradaki çevreyi rahatsız eden görüntüyü temizleyip depoları oraya taşıyacaklarını bildirdi.

Vali Erol ve Küçükali daha sonra bölge kan merkezi olması düşünülen SYDV’ye ait 480 metre karelik arsayı gezdi. Vali Erol ve Küçükali, burada 5 katlı bir bina olarak kan merkezi kurulması yönünde görüş birliğine vardı. Kan Merkezinin inşaatı İstanbul Maltepe Kızılay Başkanı ve Elazığlı işadamı Hanifi Mutlu tarafından yaptırılacak.

Yorumlar kapalı.