Anadolu Gençlik Derneği’nden Necmettin Erbakan’a ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

AGD, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı konutunda ziyaret ederek, fethin 557. yılı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Erbakan Fetih Şöleni’ne katılacak

AGD, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı konutunda ziyaret ederek, fethin 557. yılı çalışmaları hakkında bilgi verdi. AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç ve beraberindeki başkanlık divanı üyeleri Erbakan’la bir süre görüşerek ülke genelinde yaptıkları faaliyetler ve Fetih çalışmaları hakkında bilgi verdiler. AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a bir brifing verdi. Brifingte AGD’nin fethin 557. yılı çerçevesinde yapacağı çalışmalar kısa kısa anlatıldı. Yaklaşık iki saat süren görüşmede Milli Görüş’n 40. yılı münasebetiyle fetih şöleninin oldukça önemli olduğu vurgulandı.

Genel Merkez bünyesinde kurdukları Fetih Komisyonu’nun hazırlıklarını bütün hızıyla sürdürdüğünü ifade eden AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, Erbakan’ı İstanbul İnönü Stadyumu’nda yapacakları Fetih Şöleni’ne de davet etti. Tongüç, Erbakan’a “Bu önemli günde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.”dedi.

Erbakan: 29 Mayıs’ta aşkımızı tazeleyeceğiz

AGD’nin davetini memnuniyetle karşılayan Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan ise 40. yılında Milli Görüş’ün öneminden bahsetti.

İstanbul’un Fethinin tarihin en mühim olaylarından birisi olduğunu söyleyen Erbakan, “İstanbul’un Fethi alınacak olan çok büyük dersler ihtiva etmektedir. İstanbul’un fethinde aşk, azim ve irade dersi almak mecburiyetindeyiz. İnsanlığın saadeti için hepimiz birer Fatih, Akşemsettin, Eba Eyyüp el Ensari, Ulubatlı Hasan olmak mecburiyetindeyiz. Peygamberimizin asırlar önce haber verdiği İstanbul’un fethi müjdesi Sultan Fatih’e nasip olmuştur. Bizler her zaman şunu söylüyoruz. İnanç tekeden bile süt çıkartır. Fatih te fethe inandığı için tarihin meşhur surlarını yıkan toplar icat etti. Gemileri karadan yürüttü. Bizler aynı aşkla ve heyecanla yeni fetihler yapmaya mecburuz. Bizler 29 Mayıs’ta bir araya gelip yeni fetihler için aşkımızı ve azmimizi tazeleyeceğiz. Bu hızla Allah’a sığınarak yeni şahlanışları gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Erbakan konuşmasını “Allah’tan bir mani keder olmazsa 29 Mayıs Cumartesi günü aranızda olacağım.” müjdesiyle bitirdi.

Yorumlar kapalı.