Mustafa Sarıgül TDH Ümraniye İlçe Binası’nın Açılışını Yaptı

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül Ümraniye’de binlerce yürttaşa seslendi.

"HAREKETİMİZ YOLUNA DEVAM EDİYOR" "BANA UMUT BAĞLAYANLARI YARI YOLDA BIRAKMAM" BU TOPRAKLARDAN HİTLER DEĞİL, ATATÜRK ÇIKAR.

TDH Lideri Mustafa Sarıgül, son günlerde basında yer alan parti kurma çalışmalarını ertelediği ve CHP’ye katılacağı yolundaki haberlere, Ümraniye’deki mitingte cevap verdi Sarıgül, "Herkes değişim istiyor, değişimden söz ediyor. Ancak başkalarının kumandası altında olanlar değişimi gerçekleştiremezler. Hareketimiz aynı kararlılıkla yoluna devam ediyor" dedi.

Türkiye Değişim Hareketi Ümraniye İlçe Merkezi’nin açılışı nedeniyle düzenlenen mitingte binlerce kişiye seslenen Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanı olmasından sonra kendisine yönelik "parti kurmaktan vazgeçtiği" yolundaki spekülasyonlara cevap verdi. Ümraniye Meydanı’nı dolduran binlerce kişilik coşkulu bir kalabalığa seslenen Sarıgül, "Gittiğim her yerde görüyorum ki, bir değişim ihtiyacı var. Ancak Türkiye’de bu değişimi başkalarına bağlı olanlar gerçekleştiremez. Başkalarının kumandası ile hareket edenler gerçekleştiremez. Değişimi koltuğuna bağlı olanlar değil, halka bağlı olanlar gerçekleştirecek" dedi.

Konuşmasında, isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da söz eden Sarıgül, "Üç gün ağladıktan sonra adam satanlar değişimi sağlayamazlar. Görüyorum ki, Türkiye Değişim Hareketi başkalarını da etkiledi. Nihayet, başkaları da değişimden söz etmeye başladı, "ötekimiz olmayacak" demeye başladı. Ama geç kaldılar. Buna ne denir biliyor musunuz? "Geçti Bor’un pazarı, sür eşeğini Niğde’ye derler" şeklinde konuştu.

TDH hakkında bazı internet siteleri ve gazetelerde yer alan olumsuz haberleri de eleştiren Sarıgül şunları söyledi: "Bazı fırsatçılar internet sitelerinde, bazı gazetelerde tamam mı, devam mı diye soruyorlar. Türkiye Değişim Hareketi dimdik ayaktadır ve yoluna devam etmektedir. Bazı çevreler üzerimize gelerek beni yıldırmak istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Bizim siyaset anlayışımızda, bize gönül verenleri, umut bağlayanları yarı yolda bırakmak yoktur. Biz sadece ülkemizin bir bölümünü kapsamıyoruz; doğuda, batıda, Karadeniz’de, İç Anadolu’da, Trakya’da varız. Biz sevginin siyasetini yapıyoruz."

Konuşmasını "Başbakan Sarıgül", "Çare Sarıgül" sloganları altında sürdüren Mustafa Sarıgül, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’ye yönelik "Hitler" benzetmesini de eleştirdi. Sarıgül, "Sayın Başbakan şunu iyi bilmeli ki, bu topraklardan Hitler çıkmaz, Mussolini çıkmaz, Stalin çıkmaz. Bu topraklardan Yunus Emre çıkar, Hacı Bektaş Veli çıkar, Mevlana çıkar. Bu topraklardan, faşist Hitler’e ?Bana çizmelerimi giydirtmeyin" diyen Mustafa Kemal çıkar" şeklinde konuştu

Yorumlar kapalı.