CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çorum Dedesli Ovası Türkmen Köyleri Şenliği’ne Katıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Kemal Kılıçdaroğlu, Dedesli Ovası Türkmen Köyleri Şenliği’ne katılmak üzere bugün Ankara’dan karayoluyla Çorum’a geldi. Parti otobüsüyle saat 11.30 sıralarında kente giren Kılıçdaroğlu, Organize Sanayi Kavşağı’nda yaklaşık 2 bin araçlık konvoyla karşılandı. Ellerinde Türk bayrakları ile `Önderimiz Kemal, hedefimiz iktidar’, `Sakin güç’, `Umudumuz yeniden filizlendi’ yazılı pankart bulunan kalabalık, karayolunu yaklaşık yarım saat trafiğe kapattı.
Çorum’da Kılıçdaroğlu’na coşkulu karşılama

`Başbakan’ sloganlarıyla karşılaşan Kılıçdaroğlu otobüsün üzerine çıkarak kendisini karşılamaya gelenlere hitap etti. Kılıçdaroğlu konuşmasında ”Karanlıklar aydınlanacak. Halkın iktidarına halkla koşacağız. Sizin gücünüz her şeye yeter. Yeter ki, kararlı ve onurlu olun. Haramilerin iktidarını alaşağı edeceğiz. İktidar koşusunu başlattık” dedi.

Kılıçdaroğlu kısa konuşmasının ardından otobüsten halkı selamlayarak kent turu attı.

”RECEP BEY’E GEÇMİŞ OLSUN”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çorumlulara, ”Haksızlara talana vurguna karşı mücadele edeceğiz. Seçimlerde Süleyman sizlersiniz. Mührü doğru kullanırsanız, halkın iktidarını beraber kuracağız” diye seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dedesli Türkmen Şenliklerine katılmak üzere geldiği Çorum’da yoğun bir ilgiyle karşılandı. Yol boyunca vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdardolu, yoğun kalabalık nedeniyle Dedesli Şenliklerinin yapıldığı yere zamanında ulaşamadı. Saat 12.45’te planlanan programa vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi aşırı kalabalık nedeniyle konvoyun ilerleyemediği gözlendi.

Kılıçdaorğlu, aşırı kalabalık nedeniyle, Çorum merkezdeki İnönü semtinde bulunan Baha Bey Caddesini bir bucuk saatte geçebildi. Çorumlular Kılıçdaroğlu’na dokunmak için birbirleriyle yarıştı. Pek çok Çorumlu da Kılıçdaroğlu’nu evlerinin balkonlarından selamladı.

Kılıçdaroğlu, yoğun ilgi karşısında halka hitaben kısa bir konuşma yaptı. Çorumlulara seslenen Kılıçdaroğlu, ”Çorum bugün AKP’yi silkeledi. Önümüzdeki dönemde inşallah bütün Türkiye’yi silkeleyeceğiz. Haksızlıklara yalana talana vurguna karşı mücadele edeceğiz. En büyük desteğimiz sizlersiniz. Seçimlerde Süleyman sizsiniz,mühür sizin elinizde. Mührü doğru kullanırsanız, halkın iktidarını kurarsınız. Hep beraber yola çıkacağız. Halkın iktidarını kuracağız” diye konuştu.

”Seçimlerde Süleyman hakkı ve adaletiyle mührü kullanmaya hazır mısınız?” diye soran Kılıçdaroğlu, ”Evet” yanıtını alınca, ” O zaman Recep Beye geçmiş olsun” dedi.

Bu arada Kılıçdaroğlu’na bir vatandaş kasket hediye ettiği gözlendi. Kılıçdaroğlu, şenlik alanına gitmek üzere Çorum merkezden ayrıldı.

ŞENLİKTE 40 BİN KİŞİYE HİTAP ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum kent merkezinde tur attıktan sonra 35 kilometre uzaklıktaki Ferhatlı Köyü’nde yapılan Dedesli Ovası Türkmen Köyleri Şenliği’ne katıldı. Yaklaşık 40 bin kişi tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu yanındaki parti yöneticileriyle birlikte halkı selamladıktan sonra konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’dan yine ‘Recep Bey’ diye söz ettiği konuşmasında, “Bir siyasetçi, yani Recep Bey diyor ki, ‘Manşetle gelen manşetle gider.’ Vallahi ben onu bilmem ama Dedesli bir manşet yazacak ve halkın iktidarı geliyor diyecek. Sömüre sömüre kendileri palazlandılar. O yüzden doğru neyse, halkın çıkarı neyse, onu yapacağız ve halkla yola çıkıp halkla beraber yürüyeceğiz” dedi.

Kalabalıktan ‘Başbakan Kemal’ sloganları yükselince “Başbakanlığa kararı verecek sizsiniz. Yarın seçim sandığı gelecek. Süleyman sizsiniz. Mühür sizin elinizde” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede yatağa tek bir çocuk aç girmeyecek. Haramilerin iktidarını al aşağı etmek için mühürü kullanmaya söz veriyor musunuz. O zaman Recep bey doğal olarak korkacak. Ezberi bozulacak. Bizim için zenginleşme yok. Önce halk zenginleşecek” diye konuştu.

Herkesin perişan halde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Çiftçiler, emekliler, işsizler perişan oldu. Atanamayan öğretmenler de perişan oldu. Biz halkın iktidarına talibiz. Onlar sizin yarattığınız ranta talip oldular. Halktan yana mı ranttan yana mı politika uygulayacağız sorun burada” dedi.

“GÜZEL ÖLMÜŞLERSE SEN DE İN AŞAĞI”

Halkın çıkarlarını korumak ve sorunlarına kilitlenmenin kaderleri olacağını dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta ölen madenciler için Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Ömer Dinçer’in “Güzel öldüler” sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:
“Sizin sorunlarınıza kilitlenmek bizim kaderimiz olacak. Ama Zonguldak’ta maden işçileri için ‘kader’ söylemini biçenlerden de hesap soracağız. Maden işçileri, maden şehididir. Neden Almanya’da, Japonya’da, Fransa’da ‘kader’ olmuyor da, neden Zonguldak’ta ader oluyor. Birisi ‘kader’ diyor. Bunun başka bir bakanı var. O da ‘’güzel ölmüşler’ diyor. Güzel ölmüşlerse sen in bir aşağı da seni de görelim.”

“KISIKLI’DAKİ VİLLALARI GARİP GUREBA GÖRSÜN”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın İstanbul’daki villalarından söz ederken de bunların medyaya açılmasını istedi. Kılıçdarıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:“
“Recep Bey’den bir isteğim var. Dedesli’dekilerin, herkesin isteği var. Kısıklı’daki villaları medyaya açın bakalım ne oluyor. Orada neden onların etrafı duvarlarla çevrili. Açın da bu garip gureba görsün. Bunların fayansları Fransa’dan mı geldi? Hani sen halktan yanaydın, hani ‘Durmak yok, yola devam edelim’ diyordun. Hiç meraklanmayın işsizliği yenmek Türkiye’yi üreten ülke yapmak için, 2023’te Türkiye’nin dünyanın 10 ekonomisinden biri haline getirmek bizim görevimiz olacaktır. Türkiye’nin herşeyi var. Eksik olan helvayı yapacak olan. Biz helvayı yapmaya talibiz.”

“SİGORTASIZ AİLE KALMAYACAK”

Hiç kimseyi inancı ve etnik kimliği nedeniyle sorgulamayacaklarını da dile getiren Kılıçdaroğlu, “Kimsenin yoksulluğunu asla ve asla siyasete malzeme yapmayacağız. Makarna, kömür dağıtmayacağız. Hesabına parasını yatıracağız. İşçi, emekli, memur gibi gidip parasını çekecek. Onun için diyoruz aile sigortasını getireceğiz. Sigortasız bir aile kalmayacak. Sosyal devletin temel nedeni nedir? Geleceğe güvenle bakan toplum yaratmaktır. Bizim de hedefimiz budur” dedi.
Anayasa değişikliğinin referandumda halkın önüne geleceğini hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, “Şunun sözünü veriyoruz. Bu ülkeye demokrasiyi getiren, sendikalaşmayı getiren CHP’dir. Dolayısıyla güçler ayrılığı ilkesini güçlendirecek, yargı bağımsızlığını güçlendirecek ama birbirini denetler duruma getirecek, tam bağımsız medya yaratacak olan yine CHP’dir. Bunlar bir mağdur edebiyatı yapıyorlar gidiyor. Bunlar mağdur değil, bunlar mazlum da değil. Bunlar önce mağrur oldular şimdi zalim olmaya başladılar. Halkı ezmeye, sizi ezmeye başladılar” diye konuştu.

Başbakan olduğunda da Dedesli Ovası’na geleceğine söz veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından halkın sevgi gösterisi arasında parti otobüsüne binerek alandan ayrıldı.

Yorumlar kapalı.