TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ PARTİ OLUYOR

Abone Ol
Daha Fazla

TDH lideri Mustafa Sarıgül yol haritasını açıkladı: 21 gün sonra 26 Haziran 2010’da partimizi Ankara’da kuruyoruz.

Türkiye yeni bir başbakan adayı arıyor. Partimizin başkanını delegeler değil, parti üyeleri seçecek. Parti üyelerine güvenmeyen bir lider nasıl halka güvenebilir. Siyasete en aktif görevlere değişim gençleri seçilecek. Ankara’ya ilk defa hizmet üretmek için giden bir arkadaşımız var.

YÜZDE 30 KADIN KOTASI

Partimizin her kademesinde yüzde 30 kadın kotasını koruyacağız.Varlığın, bereketin çoğaldığı mutlu bir Türkiye için yola çıkıyoruz.Cumhuriyetimizin 100. yılında istiyorum ki dünyanın ilk 10 ülkesi, Avrupa’nın da ilk 5 ülkesinden biri haline gelelim.Türkiyemiz bizim iktidarımızda mutlaka üreten bir ülke olacak, çalışan, çözen bir ülke olacak.

Türkiye Değişim Hareketi Ankara’ya çare bulmaya gidiyor, sorun yaratmaya değil. Türkiye Değişim Hareketi iktidarında her vatandaşın can güvenliği her zaman, her yerde korunacaktır.

Kürt gerçeğini, Alevi gerçeğini, inanç sorununu çözecek tek parti biziz. Başkaları gibi gevelemeden söylüyorum: İnanç özgürlüğünü toplumsal uzlaşmayla Bismillah diye çözeceğiz.

TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ

Şiddetle bir yere varılmadığı görülmüştür. Terörü gündemden düşürecek tek hareket biziz. Güneydoğu’ya uçaklarımız bombayla değil, turistle gidecek. Buradaki sorunu sevgiyle çözeriz, kültürel haklarla çözeriz. Kürt yurttaşlarımızın mutluluğunu sağlamak en büyük görevimiz olacak. Her yurttaşımız huzur ve güven içinde olacak.

Ayrım yapmayacağız. Cemevleri, camiler, sinagoglar, kiliseler bizim.

26 HAZİRAN DÖNÜM NOKTASI OLACAK

Bugünden itibaren Türkiye’nin her noktasında çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Söke söke, fırtına estire estire, gümbür gümbür Ankara’ya gidiyoruz. 26 Haziran Türkiye Cumhuriyeti için bir dönüm noktası olacak. 26 Haziran’da Ankara’daki oyunları bozacağız.

Dün hangi partiye oy vermiş olursa olsun bütün yurttaşlarımızı kucaklamanızı istiyorum. Partimizin logosunu gördüğünüz andan itibaren göreceksiniz ki Türkiye’nin yeni alternatifi Ankara’da ses veriyor.

İlk defa Türkiye tarihinde siyasetin her kademesinde görev alan, inançlı bir ailenin çocuğu büyük bir cesaretle haksızlıklara dur demek için, ötekisi olmayan bir Türkiye için yola çıkıyoruz. Bölge partisi değil, kıyıların partisi değil tüm Türkiye’yi kucaklayan siyasi hareket 26 Haziran’da saat 10.00’da Esenboğa’da

Yorumlar kapalı.