KARTAL BELEDİYESİ VATAN GAZETESİ’NİN GÜNDEMİNDE

Abone Ol
Daha Fazla

47 milyon TL borcu olan Kartal Belediyesi’nin Galatasaray’ın yeni stadı Türk Telekom Arena’dan loca kiraladığı ortaya çıktı.

12 kişilik lüks loca için belediye kasasından 108 bin dolar ödenecek. Galatasaray Kongre üyesi de olan Başkan Altınok Öz, “Her şeyiyle yanlış bir iş, düzelteceğim” dedi

Galatasaray Kongre Üyesi Altınok Öz’ün başkanlığını yaptığı Kartal Belediyesi’nin Türk Telekom Arena’dan bir loca kiraladığı, bir loca için de sıraya girdiği ortaya çıktı. Loca’nın toplam 47 milyon TL borcu bulanan Kartal Belediyesi’nin şirketi Kartal Ulaşım, Turizm A.Ş.’nin (KARTURSAŞ) tarafından kiralandığı ve belediyeye tahsis edildiği anlaşıldı. Belediyenin lüks loca merakı bununla da sınırlı kalmadı. Yine belediye şirketi Kartal Halk Pazarları A.Ş.’nin de (KARTANSAŞ) Türk Telekom Arena’dan loca kiralamak için sıraya girdiği öğrenildi.

Önce kiraladılar şimdi izin istiyorlar

KARTURSAŞ locayı kiralarken resmi prosedürü de tersten işletti. 3 yıl için 108 bin dolara kiraladığı 12 kişilik lüks loca için 10 bin 800 dolar peşinatı da yatıran KARTURSAŞ, önce yapması gerekeni sona bıraktı. Birkaç gün önce Kartal’da yayımlanan bir yerel gazeteye ilan veren KARTURSAŞ, 10 Haziran’da yapacağı genel kurulda locayı kiralayacağını ve belediyeye tahsis edeceğini duyurdu.

Haciz üstüne haciz

Başkan Öz, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir basın toplantısında “Kartal Belediyesi’nin bütün malları haciz altında. Bu sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz” diyerek belediyenin borç batağında olduğunu vurgulamıştı. Kartal Belediyesi’ne geçtiğimiz ay haciz gelmiş ve yaklaşık 2.5 milyon TL. değerindeki banka hesaplarına el konulmuştu.

Son loca 600 bin dolar

Galatasaray kaynaklarından alınan bilgiye göre Türk Telekom Arena’da şu anda şatış işlemleri de bitmek üzere. Kulübün satışının yapılmasını beklediği sadece tek bir locanın kaldığı ifade ediliyor. Potansiyel alıcılar arasında KARTANSAŞ da var. Tribünün ortasında bulunan son locanın 3 yıllık kira bedeli ise 600 bin dolar.

Nevşehir’de otel Büyükada’da plaj

Nevşehİrli Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün, belediyenin borçlarına karşın Nevşehir ve Büyükada’da turistik yatırımlara girmesi de tartışma konusu olmuştu. Öz, Kartallılar Hacıbektaş’a gittiklerinde konaklama sıkıntısı çekmesinler diye memleketi Nevşehir’de 29 yıllığına 1 milyon 100 bin TL’ye bir otel kiralamış ve Orman Bakanlığı’ndan da yıllık 1 milyon 331 bin TL kira karşılığı yine 29 yıllığına Büyükada’da plaj ve mesire alanı işletme ihalesini kazanmıştı.

BELEDİYE BAŞKANI ALTINOK ÖZ:

YANLIŞ YAPTIK DÜZELTECEĞİZ

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz VATAN’a konuştu: “Ben bugüne kadar bahsedilen genel kurul ilanını görmedim. Son derece yanlış bir ilan. KARTURSAŞ bir turizm şirketi, loca alabilir.

Ama locanın belediyeye tahsis edilmesi siyaseten yanlış. Şirket yönetimine koyduğumuz arkadaşlar bu işi kıvıramıyor. Bir şirket nasıl yönetilir onun farkında değiller. Şirket yöneticilerinin seçiminde hata yaptık. Yeni statta benim kendi yerim var.

KARTANSAŞ’ın loca alacağından haberim yok. Eğer böyle birşey varsa onu da iptal ederim. Sponsor bir firma bulup yapsaydık böyle olmazdı. Herşey şeffaf olsun diyoruz. Ben halka çıkar yanlış yaptım derim.

KARTURSAŞ’ın ödeme yaptığını zannetmiyorum. Eğer loca kiralanmış ve ödeme yapılmışsa ya iptal ederiz ya da bir vatandaş bulur satarız.

Herşeyiyle yanlış bir iş. Ancak belediyemizi burada zarar ettirmeyiz ve bunu düzelteceğiz. Geçmiş dönemden kalan 60 milyon liralık borcu temizlemeye çalışıyoruz. Haciz her zaman geliyor. Bugün de geldi.”

Yorumlar kapalı.