ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ 3 ASKER ŞEHİT OLDU

Abone Ol
Daha Fazla

Tokat’tan Giresun’a giderken Şehitlik köyü Topçam Yaylası mevkisinde ormanlık alana düşen Jandarma Genel Komutanlığı’na ait Skorsky tipi helikopterde kurtulan olmadığı açıklandı.

Olayın Şehitler köyü Topçam Yaylası’nda meydana geldiğini belirten Vali Yılmaz, köylülerin ihbarı üzerine bölgeye kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini belirten Yılmaz, düştükten sonra helikopterde yangın çıktığını dile getirdi. Enkaza ulaşıldığını ve çalışmaların yürütüldüğünü kaydeden Vali Yılmaz, olayda kurtulan olmadığını açıkladı.

Tokat’ta meydana gelen helikopter kazasında 3 subayın şehit olduğu açıklandı.
Tokat Valisi Şerif Yılmaz, açıklamasında, Ankara’ya hareket etmek için 09.50 sıralarında Giresun’dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Skorsky tipi helikopterin, saat 10.45 sıralarında Gökdere Şehitler Yaylası üzerinden henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı düştüğünü açıkladı.

Vali Yılmaz, kaza sonucu helikopterde bulunan Jandarma Pilot Yarbay Levent Tabak, Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç ve Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna’nın şehit olduğunu belirtti. Vali Yılmaz, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

Tokat’ta askeri helikopterin düştüğü bölge, jandarma ekiplerince kordon altına alındı.

Askeri helikopterin düştüğü Şehitler ve Gölcük köyleri arasında bulunan Topçam Yaylası yakınlarındaki ormanlık alana çok sayıda jandarma, arama-kurtarma ve sağlık ekipleri geldi.

Bölgeyi kordon altına alan jandarma ekipleri, basın mensupları ve sivil vatandaşları helikopterin düştüğü alandan yaklaşık 1 kilometre öteye uzaklaştırdı.

Bu arada, 2 askeri helikopter de kaza yerinin üzerinde uçuş yapıyor.

Bölgede Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazöz ve olay yeri inceleme ekipleri de bulunuyor.

Helikopterin düştüğü bölgede çobanlık yapan Remzi Akkavak, helikopterin alçalarak geldiğini, bir süre sonra da düştüğünü belirterek, helikopter düştükten sonra patlama sesi duyduğunu ifade etti.

Yorumlar kapalı.