Gürsel Tekin Düğümü Çözüldü

Abone Ol
Daha Fazla

   CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hakkı Suha Okay, CHP’nin İstanbul eski İl Başkanı Gürsel Tekin’in tekrar İl Başkanı olup olmayacağına ilişkin kararı açıkladı. Okay, İstanbul İl Başkanlığı’na Berhan Şimşek’in getirildiğini söyledi.

İşte Okay’ın açıklamaları:

   1 ay içinde CHP’ye kayıt sayıları kamuoyuna açıklanacak. İl Yönetimleriyle ilgili MYK değerlendirmeyi yaptı. Geçen hafta Cuma günü İstanbul İl yönetim kurulu üyesi 8 arkadaş istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterine takdim etmişlerdir.

   21 olan il yönetimi üye tam sayısının salt çoğunluğun altına düşmüş olmakla birlikte görev boşalmıştır. Yine aynı şekilde Samsun İl Yönetimi de görevini boşaltmıştır.

   Bu süreçte İstanbul İl başkanlığı görevine Sayın Berhan Şimşek’in getirilmesine karar verilmiştir. Şimşek’ten boşalan MYK üyeliği için, Kılıçdaroğlu PM’ye, Gürsel Tekin’i önerecektir.

BERHAN ŞİMŞEK KİMDİR?

   1957 yılında Bayburt’ta doğan Berhan Şimşek, ilk öğrenimini Bayburt’ta, orta öğrenimini İstanbul Abdülhakhamit Gece Ortaokulu’nda, lise ögrenimini Vefa Aksam Lisesi’nde tamamladı. Şimşek, halen Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde okuyor.

   25 yıldır sinema oyunculuğu yapan Berhan Şimşek, Hosçakal Yarın, Uzlaşma, İpekçe, Işıklar Sönmesin gibi filmlerde oynadı. Televizyon ve dizi yönetmenliği de yapan Şimşek, Magazin Gazetecileri Derneği “En İyi oyuncu”, Ankara Film Festivali “En İyi Erkek Oyuncu”ödüllerinin layık görüldü.

   78’liler Vakfi ve Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği Kurucusu ve 68’liler Vakfı Üyesi olan Berhan Şimşek,1997 yılında Günaydın Gazetesi’nde köse yazarlığı, 1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi 10. Olağanüstü Kurultayında Parti Meclisi Üyeliği’ne seçilerek beş dönem Parti Meclisi Üyeliği yaptı.

   2002 Genel Seçimlerinde de İstanbul Milletvekilliği yapan Şimşek, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliği, Türkiye- Macaristan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Baskanlığı yaptı.

Yorumlar kapalı.