Ahmet Tükek Yorumluyor… (Altın Altınok)

Abone Ol
Daha Fazla

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz’ün düzenlediği basın toplantılarının 2.’sine katıldım. Yaklaşık 2.5 saat süren basın toplantısını çok dikkat ile takip ettim.

Öngörülerime inanan gazeteci ağabeyim Songün Gazetesi Sahibi Necmettin SEZEN’in de ” Dikkat ile izle ” uyarılarıyla Sayın Altınok Öz’ü dikkatle izledim ve dinledim.

Toplantı salonuna Altınok’un eşi ve Başkan yardımcıları ve danışmanlarıyla gelen Altınok Öz, kendinden emin, mütevazi, alçak gönüllü, konulara vakıf, hizmet etmek isteyen, önyargısı olmayan, sevecen ve esprili tavrıyla dikkatimi çekti.

Kartal Belediyesi’nin geçmiş dönem borçlarını kalem kalem izah ederek toplamda 57 trilyonluk bir borç yükü altında olduklarını ifade etti.

Kartal Belediyesi’nin üç şirketinin de zarar ettiğini rakamlar vererek açıkladı. Toplantıda en çok dikkatimi çeken şey, Kartal’daki holding ve zenginlerin kurduğu Kentsel Dönüşüm Derneği’nin üyelerini isim isim, ünvan ünvan açıklaması, çok dikkatimi çekti. Bu isimleri açıkladıkdan sonra;

” KARTALDA BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM VAR, ZENGİNLERİN DERNEĞİ VAR AMA İÇİNDE HALK YOK ” dedi. Demek ki Kartal’da kentsel dönüşüm yalnız zenginler için düşünülmüş!

Altınok Öz, “Büyük şaibeler ve tartışmalar içinde olan Kartal Belediyesi yeni binasını belediye olarak kullanmayacağız” ifadesi bir yerlere mesaj niteliğindeydi.

Kartal’ın tüm sorunları masaya yatırılmış, her soruna çareler üretilmiş, sorunlar, çareler ve çözümleri masaya yatırıldı. Kartal’ın en önemli sorunu, Kartalspor’un borç batağındaki haliydi. Ona’da şöyle bir cevap verdi; ” Kartal Belediyespor’u kurduk. Bu kulübe başka bir kulüpde satın alma yetkisi verdik. Hiçkimseye hukuksuz davranmayacağız ” diyerek farklı bir CHP’li profili çizdi.

Hiçbir sorumuzu karşılıksız ve cevapsız bırakmadı. Her sorumuza net cevaplar verdi. Bir de basın toplantısının nihayetinde bir söz etti ki bizce altın değerindeydi.

” Arkadaşlar, LÜTFEN BİZİ ELEŞTİRİN. Eleştirin ki biz hata yapmayalım. ”

30 yıllık gazetecilik hayatımda ilk kez bir makam sahibi, lütfen bizi eleştirin diyor. Bu eleştirmeyi seven, benim için ne anlama geldiğini, artık vizyonu ve misyonu olan, hata yapma riskini sıfıra indiren yönetici tipi görmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadım.

Evet, Altınok Öz, seni ELEŞTİRECEĞİZ.
Yanlış yapmana, mani olacak, iftira atanlara kalkan olacağız.

Şimdi Altınok Öz’ün yine bizi etkileyen bir başka cümlesinide ifade edelim.

Altınok Öz; ” Arkadaşlar ben hiç kimsenin ekmeğini alıpda bir başkasına vermem, veremem. Bugüne kadar Kartal Belediyesi’nde hiç kimsenin iş akdini sona erdirmedim. 8 arkadaş belediyeden, kendi istekleriyle başka belediyelere naklen gittiler. Bizde belediyenin şirketleri aracılığıyla toplam 16 kişiyi işe aldık.

Ben, HİÇ KİMSEYE İŞ SÖZÜ VERMEDİM. İşsizlikle mücadele etmek, hem hükümetimizin hemde belediyemizin görevidir.

Hiçkimseyi dini, dili, ırkı, meshep’ine bakarak ayrım yapmadık, yapmayacağızda. ”

Altınok Öz’ün belediyeye aldığı 16 kişinin içerisinde Ak Partili Yenidoğan Eski Belediye başkanı Hakan ÖRÜNG’de var. CHP’li bir belediye başkanı, AK Partili eski bir belediye başkanının memuriyete dönüşüne onay veriyor.

Sanki Türkiye’de değil de, İsviçre’de, İngiltere’de, Fransa’daymışız gibi.

İlk İNTİBA, ilk İZLENİM, ilk İMAJ insanın geleceğiyle ilgili ip uçları veriyor.

Altınok Öz söylediğini uygularsa hem merkezi hükümetten, hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden, hem basından, hemde Kartal halkından hakettiği desteği, sevgiyi, ilgili görecektir ve alacaktır.

İşte, buraya yazıyorum.

“Bu Altınok Öz Türkiye’ye yeni bir başkan profili sunacak ve bu desteği görecektir”

Ama buna CHP ne der, işte onu bilemem.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.