GÜRSEL TEKİN ANKARA’YA GİDİYOR

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul il başkanlığına dönüp dönmeyeceği çok tartışılan ve sonunda Berhan Şimşek’in İstanbul İl Başkanı olarak atanmasınan ardından MYK’ya davet edilen CHP’li Gürsel Tekin, bugün basının karşısına çıktı.

Gürsel Tekin şunları söyledi:

Sosyal demokrat partilerde farklı görüşlerin olması doğaldır. Parti içinde farklı düşünmenin bir sakıncası olabilir mi? Beni de son derece üzmüştür ama ben CHP’de kirli ilişkilerin olacağını tahmin etmiyorum. Siyasette mutlak birliktelik yoktur. İnşallah bundan sonra daha güzel günler bizi bekliyor.

Sayın Genel Başkanımız dün beni aradı. Beraber çalışacağız, yanımda olacaksın dedi. Ben de bu emrini kabul ettim, makam ve mevkinin önemi yok.

Ben Sayın Genel Başkan’ımın her zaman yanında olurum. Yardımcılık konusunu da kendisi bilir, ne görev verirse onu yaparım.

22 yıldır siyaset yapıyorum ve önemli görevlerde bulundum. Siyasette zaman zaman ayrıştığım olmuştur ama hiçbir arkadaşıma kırılmış değilim. Sadece CHP’de yaşanan bir manzara değildir.

MYK ÜYELİĞİ TEKLİF EDİLMİŞTİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na dün Berhan Şimşek atanmıştı. Parti Meclisi (PM) üyesi Gürsel Tekin’e ise Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliği teklif edilmişti.

Yorumlar kapalı.