ŞIRNAK’TA ÇATIŞMA; 2 ASKER ŞEHİT OLDU

Abone Ol
Daha Fazla

Dün Şırnak’ın Uludere İlçesi kırsalındaki mayınlı saldırıda 1 askerin şehit olması, 3 askerin de yaralanması sonrasında başlatılan operasyonlar çerçevesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 korucu da yaralandı. 2 şehitle birlikte son iki ayda şehit olan asker sayısı 37 oldu.

Şırnak’ın Uludere İlçesi kırsalında dün gece güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 korucu yaralandı. Sabah saatlerine kadar süren çatışmada 3 PKK’lı da öldürüldü.

Uludere’nin Gülyazı Köyü Karaçalı Mevkii’nde dün gece saat 23.00 sralarında güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Sabah saatlerine kadar süren çatışmada ilk belirlemelere göre 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 köy korucusu yaralandı. Çatışmada 3 PKK’lının da öldürüldüğü bildirildi.
Bölgeye takviye birlikle gönderilerek, diğer PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürdürülüyor.

Şırnak’ın Uludere İlçesi kırsalında dün akşam PKK’lı teröristlerin arazayi tuzakladığı mayının patlaması sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

Uludere İlçesi’nin Irak sınırı kesiminde güvenlik güçleri arama tarama faaliyetlerini sürdürürken, askerler PKK’lı teröristlerin daha önceden araziye döşediği mayına bastı. Mayını infilak etmesi sonucu 1 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı.

KAMYONETLERİ ATEŞE VERDİLER

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde Aktütün Jandarma Karakolu’na kum taşıyan 4 kamyonet PKK’lı teröristler tarafından ateşe verildi.

Olay, dün akşam Aktütün Sınır Jandarma Karakolu yakınlarında meydana geldi. Yüksekova İlçesi’nden Aktütün Sınır Jandarma Karakolu kum taşıyan özel inşaat firmasına ait 4 kamyonet, ‘Mehende Deresi’ yakındalarında PKK’lı teröristler tarafından durduruldu. Teröristler, sürücüleri araçlardan indirdikten sonra kamyonetler ateşe verildi. Sürcülerin serbest bırakan teröristler, kaçtı. Bölgde operasyonlar sürdürülüyor.

JANDARMA KARAKOLUNA TACİZ ATEŞİ

Giresun’un Bulancak İlçesi Kovanlık Beldesi’ndeki jandarma karakoluna taciz ateşi açıldı. Olayda yaralanan olmazken, jandarma da saldırının yapıldığı bölgeyi yoğun ateş altında tuttu.

Kovanlık Jandarma Karakolu’na bu akşam saat 21.30 sıralarında ormanlık alandan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Askerler de bölgeyi yaklaşık 15 dakika yoğun ateş altında tutarken, silah sesleri üzerine belde halkı tedirginlik yaşadı. Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, olay sonrasında bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığını, yolların kesildiğini söyledi. Başkan Küçük, “Önce patlamaya benzer bir ses duyduk, ardından da silah sesleri yükseldi. Yaklaşık 15 dakika sürdü. Halk tedirgin oldu ancak şu anda durum sakin” dedi.

Giresun Valisi Mustafa Yaman ise “Bana gelen bilgiye göre asker bir ses duyunca karşılık vermiş. Çatışma söz konusu değil” diye konuştu.
Aynı jandarma karakoluna 2 yıl önce teröristlerce taciz ateşi açıldığı ve bu olayda da yaralanan olmadığı öğrenildi.

Yorumlar kapalı.